styczeń 2016

Szanowni Państwo,
informuję, że z powodu niekorzystnych warunków pogodowych zostały odwołane następujące imprezy:
- Międzynarodowy Zjazd na Saniach Rogatych oraz Rakietna - Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych.
Natomiast biegi narciarskie zostały przełożone na inne terminy tj.
IV Otwarte Mistrzostwa Lasówki w Biegu Narciarskim Techniką Dowolną mają odbyć się 19 marca br.,
XXVIII Bystrzycki Bieg Narciarski w Spalonej ma odbyć się 20 marca br.

Ciekawe zajęcia dla dzieci przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej.

Koncerty, odczyty, pokazy filmów, kabarety - to wszystko w Kudowie od 1-13 lutego. Zapraszamy.

Od 1 lutego bogaty program ferii w Kudowie. Zapraszają organizatorzy: Kudowskie Centrum Kultury i Sportu, Kudowski Klub Wędrowców, Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Pracy Twórczej "Cyganeria".

Tak twierdzi autorka książki "Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka" Agnieszka Urbańska. Czy ma rację? O tym za chwilę, bo powodów ukontentowania w dzisiejszych "Lekturach" jest kilka. Wszystkie zaś mają związek z proponowaną powieścią. Kryminalną, należy dodać. Najpierw o tej radości, która bierze się z samego czytania. Spotykania z książkami, twórcami i innymi czytającymi. Wiadomo, że najlepiej własne zdanie można sobie wyrobić w trakcie, no i po przeczytaniu całości, ale kiedy jeszcze możemy z kimś o książce porozmawiać, to już pełnia czytelniczego szczęścia.

Koncert w Bystrzycy Kłodzkiej w wykonaniu duetu Ponad Chmurami
- 14 lutego godz. 18.00.

11 Listopada - IX Lekcja Śpiewania Pieśni Legionowych

Autor: 
Janusz Laska
pieśni2.jpg

Ponad 500 osób wzięło udział w 9. Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Legionowych. 40-osobowy chór, złożony w przewadze z uczniów Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku oraz 4-osobowy zespół (Grzegorz Krumpolc, Dariusz Marciniszyn, Agata Wieczorek i Natalia Wolska), zagrzewały wszystkich do wspólnego śpiewania oraz nadawały odpowiednie tempo i tonację. Tym razem zaśpiewaliśmy wspólnie 33 pieśni i piosenki, które 97 lat temu zagrzewały naszych pra-pra-dziadków do walki o wolność Polski!

Dni Solidarności

Autor: 
inf. wł.
plakat_A3_strA.jpg

Cedynia, Grunwald, Wiktoria Wiedeńska, Bitwa Warszawska, Armia Krajowa, Solidarność – to fragmenty naszej historii, z których jednoznacznie może być dumny każdy Polak. To bądźmy dumni i tę dumę okazujmy!
W dniach od 11 do 13 grudnia 2015 r.
Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe we współpracy z NSZZ Solidarność Zarządem Regionu Dolny Śląsk oraz parafią Podwyższenia Krzyża
Świętego w Kłodzku organizują Dni Solidarności w Centrum Kultury
Chrześcijańskiej pod hasłem „Wyrwij murom zęby krat”.
Plan spotkań:
11 grudnia (piątek) od godz. 10:00

Pierwsza edycja Villas Festival na Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
inf.wł.
plakat_koncert_Violetta_2015.jpg

Idea festiwalu poświęconego jednej z najbardziej znanych gwiazd Ziemi Kłodzkiej Violetcie Villas dojrzewała w Polsce od kilku lat. Wielka Diva sceny polskiej, która koncertowała z największymi artystami muzyki rozrywkowej swoich czasów, ostatnie sukcesy sceniczne odnosiła przez 12 lat po powrocie do Lewina Kłodzkiego z duetem Maciej i Bartłomiej Kieres (fortepian i kontrabas).

Na tropach chochlika Gburka - nowa oferta wydawnicza Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
Irena Klimaszewska
bajka-okładka przód.jpg

„Gburek oszalał! Coraz częściej straszył ludzi zwiedzających muzealne podziemia, a nocami chodził po muzeum i przestawiał, albo co gorsze chował, zgromadzone w salach zabytki. A w końcu zniknął”. Tak zaczyna się kolejna, wydana w listopadzie br., bajka-przewodnik po muzeum w Kłodzku, który polecamy dzieciom, pragnącym poznać nowe przygody skrzatów Tymoteusza i Teosia oraz chochlika Gburka zamieszkującego tajemnicze, pełne zakamarków, podziemia muzeum w Kłodzku (uff, będzie się działo – jak mawia Jurek Owsiak. I nic więcej nie zdradzę. Musicie po prostu przeczytać bajeczkę).