maj 2015

Dolnośląski Festiwal Muzyczny, po bardzo udanym artystycznie
i organizacyjnie koncercie amerykańskiego zespołu The Lab Jazz Ensemble w Polanicy Zdroju, zaprasza do Trzebieszowic na koncert kompozytora i pianisty jazzowego –Kuby Stankiewicza.

Polanica Zdrój zaprasza na atrakcyjne imprezy od 3 do 7 czerwca z okazji 70-lecia nadania praw miejskich, 90-lecia istnienia Teatru Zdrojowego oraz 20-lecia pratnerstwa z Tegte (Niemcy).

Z okazji zbliżającego się święta Dnia Dziecka E.Leclerc w Kłodzku po raz kolejny wspólnie z lokalnym Domem Dziecka zaplanował działania realizowane pod hasłem: E.Leclerc Daje Radość Dzieciom. Akcja potrwa od 26 maja do 07 czerwca br.

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca - radosne święto wszystkich dzieci. Jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów oraz zabaw uświetniających ten dzień. Jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka to okazywanie mu przede wszystkim miłości i troski.

Galeria Twierdza w Kłodzku zaprasza maluchy z rodzicami na wyjątkowe wydarzenie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 31 maja.
W tym dniu Galeria zamieni się w dziecięcą twierdzę naukową, pełną ciekawych doświadczeń i małych „szalonych naukowców”. Młodzi badacze będą sprawdzać, m.in., co potrafi „elektryczny fryzjer, jaką energię wytwarza „elektryczny rower” i czym żyje „kraina słońcem i prądem płynąca”.

Kudowa Zdrój, park zdrojowy - 31 maja godz. 10.30-18.00.

Zapraszamy 30 maja o godz. 19:00 na wieczór z RAP-em w CETiK-u.

W dniu 30 maja br. o godz.18,00 w Kłodzku w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się kolejny IV Przegląd Chórów pt. "Kłodzkie Śpiewania Majowe".
Wydarzenie to ma na celu m.innymi sławienie pieśni Maryjnych, które szczególnie śpiewamy w pięknym miesiącu maju i dla Matki Maryji. Ponadto w tym samym czasie Miasto Kłodzko świętuje również "Dni Kłodzka".
Jak podaje historia, rodowód pieśni majowych sięga V wieku, a największym Apostołem nabożeństw majowych był Jezuita z Włoch O.Muzzarelii.

Dni Kłodzka od 22 do 31 maja. Liczne atrakcje, gwiazda Dni - Patrycja Markowska.

Stowarzyszenie Kłodzkie Bractwo Rycerskie przygotowało dla turystów i
mieszkańców nową atrakcję dotyczącą historii miasta Kłodzka.
Rok 2015 to 70 rocznica państwowości polskiej na Ziemi Kłodzkiej.
Założyliśmy sobie by naszymi działaniami wpisać się w obchody tej

GALA- III - 2015. Obchody 54. Dni Kłodzka. CZAR WALCA... swego nie znacie. Sala widowiskowa KCKSiR - Kłodzko godz. 17.00.