Wesołe spotkania Jacka Łapińskiego z czytelnikami

Autor: 
inf. Mariola Huzar
5wojciechowice.jpg

Gościem Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich był Jacek Łapiński. Przyjechał z Podlasia. Jest autorem książek „Z uśmiechem Ci do twarzy”, „Dlaczego warto czytać?”, czy też „Jak być lepszym?”. Napisał doktorat z prawa. Uczy studentów. Autor sam o sobie mówił, że jest nienasyconym czytelnikiem i czyta wszystko, co może go wzbogacić. Na spotkaniach z uczniami szkół podstawowych w bibliotekach w Ołdrzychowicach Kł., Szalejowie Górnym i w Wojborzu zachęcał, aby każdego dnia stawać się coraz lepszą wersją siebie, dbać o uczucia swoje i innych, rozwijać pasje i zainteresowania, a równocześnie dbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Autor wielokrotnie podkreślał, jak ważne w życiu każdego z nas jest posiadanie i rozwijanie pasji, która może być kluczem do osiągnięcia sukcesu w życiu osobistym.
Na spotkaniu z dorosłymi w bibliotece w Wojciechowicach, czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak żyć, by być szczęśliwym. Nasze pogodne oblicze ma wpływ na nastrój drugiej osoby, dlatego nie warto przebywać w towarzystwie osób toksycznych i źle nastawionych do otoczenia. Ważna jest również aktywność fizyczna. Nasz gość chętnie odnosił się do zagadnień z zakresu psychologii.
Cztery spotkania w jeden dzień, odbiorcy w różnym wieku, ale hasło przewodnie wspólne – zalety płynące z czytania. Dlaczego warto czytać? Bo czytanie to cenna czynność, która uszlachetnia nasze życie. Czytanie ma magiczną moc, łączy naukę z przyjemnością i odpoczynkiem, wzmacnia nas i rozwija.

Wydania: