Przyjaciele Polanicy z Telgte pomagają miastu i uchodźcom

Autor: 
Henryk Grzybowski
Udo Wofg Stephan Ukraina1.jpg

W środę wieczorem, 30 marca, zadzwonił do mnie dr Wolfgang Nienaber z Telgte (miasta partnerskiego Polanicy), długoletni przewodniczący Towarzystwa Przyjaźni Telgte–Polanica i zapytał, ilu mamy uchodźców z Ukrainy, jakie mają potrzeby, jakie są też trudności miasta. Poprosiłem o pomoc P. Agatę Winnicką, zastępcę burmistrza. Otrzymałem od niej wyczerpujące i kompetentne informacje na ten temat.
Z pewnością przyjdzie czas, gdy o działaniach władz miasta i mieszkańców skierowanych na rzecz uchodźców można będzie szerzej opowiedzieć. Jeszcze w tym samym dniu przetłumaczone na język niemiecki informacje dotarły do Telgte.
Tam zaczęli od nagłośnienia akcji Polanica hilft Ukraine (Polanica pomaga Ukrainie) w prasie i w mediach. Potem przystąpili do kwestowania na rzecz uchodźców i Polanicy, na rynku i na ulicach miasta. Któregoś dnia zobaczyłem na Facebooku zdjęcie członków Towarzystwa: dr. Wofganga Nienabera (l) zast. burm. Telgte Stephana Herziga (p) i aktualnego przewodniczącego Udo Wolteringa (ś) z puszkami. Niedawno Udo przekazał wiadomość, że nazbierali już sporo i już niedługo środki te trafią na konto UM w Polanicy.

Wydania: