KARNAWAŁOWE AKORDEONOWE GRANIE

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
A1.jpg
A2.jpg
A3.jpg

Święta, święta – więc wszyscy nasi uczniowie – jak co roku – przygotowywali się do kolędowego występu przy choince. Każdy miał w swoim repertuarze kilka kolęd, nawet pierwszoklasiści. Ich występy nagraliśmy i można to zobaczyć i odsłuchać na stronie szkoły. Na szczególne uznanie zasługuje Gabryś Charęza z kl. II (6), który przygotował aż 10 kolęd.
Natomiast 14 stycznia odbyło się w auli naszej szkoły spotkanie muzyczne w atmosferze innej niż tradycyjne koncerty. Po pierwsze sala koncertowa przeistoczyła się w salę biesiadną, po drugie na stołach zagościły wypieki rodziców naszych uczniów. Występowali wszyscy uczniowie grając 1 kolędę i 1 utwór, a więc poważna prezentacja przed poważną i liczną publicznością, na którą złożyli się rodzina i znajomi. W ciepłej, serdecznej atmosferze młodzi akordeoniści mogli oswajać się z emocjami towarzyszącymi publicznym występom. Szczególnie ważne było to dla pierwszoklasistów.  
Oprócz gry solowej usłyszeliśmy muzykowanie zespołowe, ponieważ korzystając z tego, że mamy rodzeństwa w klasie pierwszej, stworzyliśmy 2 duety rodzinne: Filip i Antoś Bernat (akordeony) oraz Tomcio (akordeon) i Zosia (fortepian) Brzeziccy. Okazało się, że tata Tomcia i Zosi gra na gitarze, więc oprócz duetu, grają w trójkę. Mamy również aktywnych koncertowo 2 absolwentów: Oskara Gałęskiego i Tymoteusza Bartlewskiego, którzy po skończonej edukacji szkolnej w dalszym ciągu rozwijają swoje umiejętności pod okiem Liliany Stopki. Po prezentacjach  uczniów wystąpili nauczyciele klasy akordeonu: pan Tomasz Brusiński – solo oraz z panią Lilianą Stopką w duecie.
Degustacja smakołyków połączona z degustacją muzyczną wszystkim przypadła do gustu, łącznie z panią dyrektor Anną Bartkiewicz, której bardzo dziękujemy za obecność.
Kolejne akordeonowe wydarzenia to Akordeonowy Turniej Hrabstwa Kłodzkiego (12 marzec 2022) oraz Dzień Akordeonu (19 marca 2022).
Już dziś zapraszamy.

Wydania: