STREFA RELAKSU W I LO IM. B. CHROBREGO W KŁODZKU

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
b2.jpg

Maciej Awiżeń – starosta kłodzki oraz Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – wicestarosta kłodzki uczestniczyli w otwarciu tzw. strefy relaksu dla uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku.
Dzięki utworzonej strefie, uczniowie będą mieli znakomite warunki do samodzielnej nauki w wolnym czasie, integracji oraz możliwość odpoczynku. Jest to również znakomita przestrzeń dla rozwijania kreatywności i swoich zainteresowań oraz tworzenia projektów naukowych. Strefa umożliwi także uczniom łatwy dostęp do nowoczesnych technologii informacyjnych. Jest to także przyjazne miejsce odpoczynku, gdzie uczniowie będą mogli miło spędzić czas — mogąc przeczytać książkę, odpocząć, zagrać w ciekawą grę planszową, czy też zrelaksować się przy muzyce.
Ponadto w tym miejscu wychowawcy wraz z uczniami będą mogli zorganizować ciekawą lekcję wychowawczą, obejrzeć film, czy realizować wydarzenia kulturalne m.in. spotkania ze znanymi absolwentami szkoły, spotkania literackie, muzyczne, spotkania zespołów muzycznych działających w szkole. Miejsce to wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt audio-video, a także w gry planszowe, pufy do siedzenia oraz niezbędne meble. Szkoła z własnych środków wymieniła podłogę w pomieszczeniu oraz pomalowane zostały ściany. Dopełnieniem jest roślinność, która ma dobroczynny wpływ na każdego z nas.
W każdej szkole bardzo potrzebne jest takie miejsce, w którym uczniowie będą czuli się zrelaksowani i w którym będą mogli pozbyć się negatywnych emocji. Projekt ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem w odniesieniu do skutków obecnej pandemii, gdzie uczniowie na nauczaniu zdalnym bądź hybrydowym tracą kontakt z innymi osobami oraz swoimi rówieśnikami. Miejsce, w którym uczniowie ze społeczności „„Chrobrego” będą mogli spędzić miło czas w dużym stopniu zredukuje poziom stresu, który wywołany był okresem izolacji. Przebywanie w takim miejscu będzie idealnym sposobem na powrót do normalnej rzeczywistości, która oparta była na większej interakcji międzyludzkiej oraz korzystaniem z różnych form rozrywki. Co więcej, strefa relaksu ma być dobrą „odskocznią” od zajęć lekcyjnych oraz obowiązków szkolnych.
W trakcie otwarcia Starosta oraz dyrektor Marcin Klimaszewski podziękowali wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Świetności otwarciu, nadali również wybitnie uzdolnieni muzycznie uczniowie szkoły, którzy wystąpili przed zgromadzonymi: Klaudia Dziasek (gitara) i Jakub Barycz (akordeon).

Wydania: