„eLEMentarz inspiracji na Rok Lema” i III miejsce dla kłodzkiej biblioteki

Autor: 
Mariola Kowalcze
Nagroda.jpg

Hurra, jesteśmy w finałowej piątce! Przed nami „Futurystyczny Mural” w Bulkowie i „100 twarzy Lema” w Będzinie. Za nami mnóstwo oryginalnych projektów. „Fantastyczny Pan Lem” w wersji robota z odlotową rakietą spisał się na medal. Zdobyliśmy III miejsce w Akcji „eLEMentarz inspiracji na Rok Lema”. Wygraj książki dla biblioteki! za autorski projekt – Odlot z Lemem i kosmiczna podróż w „Okamgnieniu”. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest serwis dla bibliotekarzy – Lustro Biblioteki. Oto link do wyników: https://lustrobiblioteki.pl/2021/09/5-nagrodzonych-inspiracji-na-rok-lema/.
Pięknie dziękujemy za wyróżnienie, laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy przygody z mistrzem fantastyki. Na portalu Lustra Biblioteki jest utworzony specjalny serwis inspiracji na Rok Lema w układzie alfabetycznym. PiMBP w Kłodzku należy szukać pod literą O jak Odlot. Polecamy serdecznie: https://lustrobiblioteki.pl/elementarz-inspiracji-na-rok-lema-2/.
Jaka nagroda? Trafiliśmy na stronę główną i media społecznościowe Lustra Biblioteki, bardzo miłe wyróżnienie. Otrzymamy też pięć nowych tytułów od wydawnictwa HarperCollins z serii „Czytam sobie” To wartościowe książki dla młodych czytelników. Mamy już sporą kolekcję, do której dzieci chętnie zaglądają. Są w nich też fajne naklejki do przygarnięcia. Teraz uzupełnimy półkę o książki z edycji konkursowej. Wśród nich znajdzie się „Lem i zagadki Kosmosu” autorstwa Marcina Barana. Wszystkie tytuły zaopatrzymy (obowiązkowo) w pamiątkową plakietkę. Czekamy niecierpliwie na inspirującą przesyłkę i zachęcamy do odkrywania utworów i wszelkich tajemnic „Fantastycznego Pana Lema”.
W holu wypożyczalni na specjalnej platformie zbudowanej z wielkich książek czeka rakieta. Wystrzałowa, z prawdziwymi światełkami, całość ok. 1,5 m wysokości. Można nawet zajrzeć do środka. Ustawiona jest na tle jeszcze wyższej rakiety, ale już w płaskiej formie. Obie to kompletna biblioteka dzieł twórcy i o twórcy. Całość do czytania. Niecodzienna podpowiedź do przygody w ramach interaktywnej wystawy „Fantastyczny Pan Lem”. To akcja nie tylko dla fanów Stanisława Lema, ale dla wszystkich, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania literackie. Każdy gwiezdny łazik, który zajrzy do Dziennika pokładowego (wersja unikatowa) i odpowie na trzy kosmiczne pytania, otrzyma specjalny bilet, pamiątkową zakładkę i książki. Każdy może się przyłączyć i badać (w) nieskończoność Lema.
Czy oferta brzmi kusząco?! Zobaczcie sami... Zapraszamy.

Wydania: