Otwarcie Muzeum Przy Tunelu

Autor: 
inf. Barbara Adamska
Otwarcie Muzeum Przy Tunelu  Fot.B.Adamska.jpg
Otwarcie Muzeum Przy Tunelu  Fot.B.Adamska1.jpg
Otwarcie Muzeum Przy Tunelu  Fot.B.Adamska9.jpg

W niedzielę, 20 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie „Muzeum Przy Tunelu”. Pamiątki z czasów przedwojennych i PRL-u, zgromadzone w zabytkowym domu, poświęcone są pamięci Mieczysława Bojko – eksploratora, miłośnika historii i kolekcjonera. W jednej z sal znajduje się galeria obrazów i rysunków malarki Nadii Makuchowskiej, absolwentki PLSP we Wrocławiu.
Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska podziękowała i gratulowała Nadii Makuchowskiej i jej przyjaciołom za utworzenie tak niezwykłego miejsca, a także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji otwarcia, w tym Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, sołectwu Świerki, Stowarzyszeniu Przyjaciół Jugowa oraz Kole Gospodyń Wiejskich w Jugowie.
W imieniu właścicielki zapraszamy pod adres Świerki 101. Niezwykle klimatyczne miejsce położone jest tuż przy kolejowych tunelach i stacji kolejowej Świerki Dolne, a także przy trasie pieszej prowadzącej na wieżę widokową na Włodzicką Górę i drodze wojewódzkiej Wałbrzych-Kłodzko. Muzeum czynne od 1 lipca, od wtorku do piątku w godz. od 10:00 do 16:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00. Aktualne informacje na profilu społecznościowym Muzeum Przy Tunelu.

Wydania: