Zainicjowanie nowej grupy teatralnej „RAZY DWA”

Autor: 
inf.MGOK
logo RAZY DWA.jpg
Paulina zdjęcie.jpg

Grupa teatralna „RAZY DWA” została zainicjowana od listopada 2020 roku przez Paulinę Kajdanowicz, która jest rodowitą bystrzyczanką. Paulina po ukończeniu liceum powędrowała artystycznym szlakiem, który drzemał w niej już od dzieciństwa. Ukończyła Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu uzyskując dyplom animatora kultury, Lart Studio w Krakowie na kierunku aktorskim oraz Studium Aktorskie w Olsztynie, otrzymując dyplom aktora dramatycznego. Paulina jest zatem zawodową animatorką kultury oraz aktorką.
Swoje doświadczenia sceniczne i artystycznie pragnie realizować w Bystrzycy Kłodzkiej, ponieważ praktykuje patriotyzm lokalny i jest emocjonalnie związana z rodzinnym miastem. Zdaniem Pauliny MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej jest też doskonałym miejscem, w którym można realizować teatralne pomysły, ale nikt do tej pory nie podjął się stałego działania teatralnego. Dlatego powstało „RAZY DWA”. Jest to nazwa grupy teatralnej oraz wszelakich teatralno-animacyjno-aktorskich działań na terenie Kotliny Kłodzkiej. Wszystkie działania odbywają się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej.
Skąd nazwa „RAZY DWA”?
Bo to co dajesz innym, wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą!
Co można zatem spodziewać się od tej zdwojonej siły?
Wszystkie działania są skierowane do drugiego człowieka, które mają go rozwijać, pobudzać do refleksji oraz inspirować do twórczych rozwiązań.
Jak wyglądają zajęcia?
Aktualnie oferta grupy teatralnej „RAZY DWA” jest realizowana on-line. Uczestniczy łączą się z Pauliną indywidualnie lub grupowo (to zależy od chęci uczestników). Każdy z nich jest traktowany indywidualnie, a program pracy Paulina dostosowuje pod oczekiwania zainteresowanego (odbywa się to na pierwszym, zapoznawczym spotkaniu). Zajęcia więc mogą dotyczyć technik aktorskich i ich zastosowań, interpretacji tekstów (wiersza i prozy), budowanie krótkich etiud teatralnych i aktorskich, sceny improwizowane oraz rozgrzewek aktora (rozgrzewka ciała, głosu, aparatu mowy, czyli dykcja).
Co zostało zrealizowane do tej pory przez „RAZY DWA”?
Mimo pandemii grupa teatralna prężnie działa w sferze on-line i od listopada 2020 roku zostały zrealizowane takie działania jak:
- „Świąteczne odliczanie” – cykl gier i zabaw teatralno-animacyjno-komunikacyjncyh poprowadzone przez Paulinę Kajdanowicz i Aleksandrę Mazur.
- FERIE 2021 z MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej. Codzienna dawka kilkuminutowej inspiracji, zabawy i atrakcyjnego spędzania czasu wolnego w swoim domu, która trwała przez dwa tygodnie ferii! Paulina Kajdanowicz stworzyła dwie autorskie oferty. Pierwsza oferta dla dzieci i młodzieży pt. „Animacja czasu wolnego z RAZY DWA” (program składał się głównie z zabaw i z zadań, jakie można było wykonać podczas czasu wolnego) oraz druga oferta dla młodzieży, dorosłych i seniorów pt. „Być jak STOIK” (program składał się z ćwiczeń i przykładów, które przybliżyły zainteresowanym jak można wykorzystać filozofię stoicką w codziennym życiu).
- „Jeden telefon” – etiuda aktorska przygotowana przez Paulinę Kajdanowicz i Ewelinę Sowiak podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jakie są plany na dalsze działania?
Marzeniem Pauliny jest stworzenie stałego repertuaru teatralnego w MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej. I to marzenie jest już realizowane! Trwają właśnie przygotowania do pierwszego autorskiego spektaklu teatralnego na dwie aktorki oraz do wieczorku poetyckiego. Oba te wydarzenia są realizowane z uczestnikami grupy teatralnej „RAZY DWA”. Jeżeli i Państwo są zainteresowani ofertą grupy teatralnej „RAZY DWA” i chcą dołączyć, to można jeszcze się zapisać! Grupa otwarta jest na każdy przedział wiekowy – zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, a także seniorów! Paulina już odpowiednio się Państwem artystycznie zaopiekuje :)
Zapraszamy na stronę Facebook – RAZY DWA www.facebook.com/razydwa2 Znajdziecie tam Państwo wszelkie informacje i będziecie na bieżąco ze zbliżającymi się wydarzeniami!

Wydania: