Klub Seniora w Jugowie – ruszają zapisy

Autor: 
inf. Barbara Adamska
Klub Seniora w Jugowie – ruszają zapisy  1.jpg

4 lutego br. wąskiej grupie seniorów i mieszkańców wsi Jugów zostały zaprezentowane wnętrza nowo powstałego Klubu Seniora. Budynek jest inwestycją Gminy Nowa Ruda, a klub zarządzany jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Koszt inwestycji wyniósł 1,3 mln zł, z czego 85% tzw. kosztów kwalifikowanych gmina pozyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Pomieszczenia zostaną udostępnione seniorom, kiedy tylko pozwolą na to przepisy zachowania reżimu sanitarnego. Wtedy też odbędzie się oficjalne otwarcie Klubu dla szerokiej liczby zaproszonych gości.
W Klubie będą odbywały się zajęcia dla seniorów w godzinach dziennych od poniedziałku do piątku. Będą to zorganizowane zajęcia muzyczne, plastyczne, czy edukacyjne, ale nie tylko. Będzie to miejsce, w którym seniorzy będą mogli po prostu spędzać ze sobą czas. Oprócz zapewnienia planowych zajęć, obiekt będzie służył całej społeczności wsi i gminy Nowa Ruda. Można już składać deklaracje o przyjęcie do dziennego Klubu Seniora. Kwalifikują się osoby będące nieaktywnym zawodowo mieszkańcem Gminy Nowa Ruda w wieku powyżej 60 lat. Deklaracje można wypełniać na miejscu w klubie, ul. Główna 91 a w Jugowie. Klub czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 8mej rano. W piątki klub funkcjonuje do godz. 14, w poniedziałki, środy i czwartki do godz. 15, a we wtorki do 16. Dokumenty dostępne są także na stronie www.gmina.nowaruda.pl. Pytania dotyczące klubu można zadawać tel. 793 946 086.

Wydania: