Horoskop na październik

Autor: 
wróżka

* Baran
To już październik. Tak blisko złego samopoczucia nie byłeś a jeszcze do tego ten covid. Niby odległy, a ciąży nad Tobą jak czarna chmura. Uważaj ale nie bądź nadmiernie „ostrożny”. Bo nadgorliwość jest równie zła, a może i gorsza, od zbytnio lekkiego podejścia do sprawy.
* Byk
U Ciebie wszystko w porządku. Świat się toczy, jak się toczy, a Ty masz swój własny rytm i dobrze na tym wychodzisz. Więc tak trzymaj. Bez wyskoków ale też i bez dołków.
* Bliźnięta
Trochę się u Ciebie działo. I gorzej i lepiej. Niekiedy bywałeś nieźle zaskoczony. To z braku uwagi i lekceważenia, niekiedy wyraźnych oznak nadchodzących zmian. Więc – bądź bardziej uważny. Patrz na świat wokół z większą dozą nieufności. Nie zawsze jest tak: „że jakoś to będzie”. Bo może być trochę trudno jak nie dopilnujesz swoich spraw oddając inicjatywę innym. Nawet tym Tobie życzliwym.
* Rak
... a miało być tak romantycznie i „na zawsze”. A nie jest. Ale tak to już w życiu jest. Często to, co wydaje się nam być „na zawsze”, jest tylko przelotne, choćby grzmiało i błyskało. Więc nie smuć się za bardzo, bo „życie trwa”.
* Lew
Sympatyczny czas dla Ciebie nastaje. Nic to, że październik, nic to, że zimnawo na zewnątrz. Ważne to, że w „duszy Ci gra” i to sympatycznie. Nie pozbawiaj się tego uczucia nawet wtedy, kiedy „dobrze poinformowani i Tobie życzliwi” ostrzegają: „nie idź tą drogą”. Tym razem to tylko Ty masz rację.
* Panna
To już ostatni kwartał tego roku. A u Ciebie jeszcze tyle zaległości. Październik to już ostatni czas nadgonić sprawy wymagające Twojego załatwienia na ten rok. I nie narzekaj, że „dużo”, że „nie dasz rady”. Dasz – o ile weźmiesz się raźno za wyrównanie szyków aby na koniec roku móc powiedzieć: ciężko było, ale dałem radę.
* Waga
Dla Wagi mam jedno przesłanie. Nie wypuszczaj z rąk tego, co udało Ci się osiągnąć w tym roku. Niby Ci się „należało” ale tak naprawdę, mimo że Ci się „należało” nic nie jest wieczne. Mogło przyjść, może i pójść.
* Skorpion
Nauczyłeś się, że na tym świecie nie wszystko Ci się należy. To była dość przykra nauczka. Ale pożyteczna bo tylko Cię wzmocniła. Tak – nie wszystko mi się należy, ale na pewno należy mi się to, co wypracuję. I tak trzymaj! Można wygrać, można przegrać na loterii ale efekty pracy na pewno Ciebie wzbogacają w sposób ciągły.
* Strzelec
Czas na odetchnięcie. Dość już zmęczenia. Czas na relaks. Czas nawet na małe szaleństwo. Zasłużyłeś. A październik bywa piękny i bogaty dla tych, którzy nań zasłużyli.
* Koziorożec
Praca, praca, praca. To dobrze tylko wtedy, kiedy w tej pracy jest radość i w tej pracy znajdujesz czas na porządny relaks. A z tym u Ciebie krucho. Bo zmęczenie zabiera Ci część radości z pracy. A i uważaj na zdrowie. Ono wymaga! I nie pyta się czy Ty masz czas, aby „wyluzować”. Po prostu musisz!
* Wodnik
Powoli, powoli starasz się wypełnić swoje obowiązki a i zobowiązania. I jakoś Ci to wychodzi. Nie za dużo masz tej energii ale i to zrozumiałeś, że „nie wszystko na raz”. Uczysz się równoważenia zadań i nawet jakoś Ci to wychodzi. Nie da się już inaczej jak tylko starannie, metodycznie i z uśmiechem przeżyć październik ciesząc się i z mgły, i zimnych wieczorów i ranków i ze słońca w południe.
* Ryby
To były dobre trzy kwartały tego roku. Mimo tak niecodziennych sytuacji, mimo ogólnoświatowej pandemii koronowirusa u Ciebie wszystko szło „jak po sznurku”. To dzięki Twojej rozwadze, spokojowi i cierpliwości. I tak trzymaj.

Wydania: