Czytelnicy Roku 2019 w Gminie Kłodzko

Autor: 
inf. MH

Tradycyjnie, już po raz kolejny najlepsi czytelnicy Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich zostali uhonorowani nagrodami – kasetkami w kształcie książki oraz certyfikatami podpisanymi przez wójta Gminy Kłodzko Zbigniewa Tura oraz dyrektora Biblioteki Mariolę Huzar.
Ze względu na pandemię koronawirusa, tytułów Czytelnika Roku 2019 nie udało się wręczyć osobiście podczas tegorocznego Święta Bibliotekarza i Bibliotek.
Niezmiernie nam miło oznajmić, że rekordzistką czytania w 2019 roku w Gminie Kłodzko została pani Stanisława Trojan z Filii w Wojciechowicach, która przeczytała 196 książek. Jest to seniorka.
Na drugim miejscu znalazła się pani Czesława Durbajło z Filii nr 2 w Krosnowicach, która może się poszczycić 160 przeczytanymi książkami. Jest to osoba dorosła.
Na trzecim stopniu podium książkowego wspięła się pani Józefa Karczewska z biblioteki centralnej w Ołdrzychowicach Kłodzkich – 111 przeczytanych książek.
Kolejne miejsca przypadły dla:
Pani Zdzisławy Szymkowiak z Filii w Bierkowicach (110)
Pani Joanny Siłkowskiej z Filii w Szalejowie Górnym (94)
Pani Kazimiery Rakieckiej z Filii w Starym Wielisławiu (92)
Pani Sylwii Markockiej z Filii w Jaszkowej Górnej i pani Łucji Piaskowskiej z Filii nr 1 w Krosnowicach (po 81)
Uczennicy Lenie Dąbrowie z Filii w Żelaźnie (79)
Pani Irenie Dalke z Filii w Wojborzu (77).
W roku 2019 nasz księgozbiór powiększył się o 2 308 woluminów, w tym 1 671 to nowości wydawnicze oraz 637 to dary od czytelników. W tym miejscu, serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za przepiękne książki, które wzbogaciły księgozbiór Biblioteki w ciekawe pozycje i służyć będą przez długie lata kolejnym czytelnikom. Wartość zakupów i darów jest imponująca, bo sięga kwoty 57 788,00 złotych – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor ołdrzychowickiej książnicy.
Laureatom gratulujemy, a wszystkich Czytelników zapraszamy do naszych dziesięciu wypożyczalni po nowości wydawnicze i nie tylko…

Wydania: