Podróże i przygody z Hercogiem

Autor: 
Krystyna Oniszczuk-Awiżeń
herzog.jpg

Niedawno ukazała się książka pt. Piotr Hercog. Ultrabiografia, autorstwa dziennikarza Jacka Antczaka. Książka powstała na podstawie rozmów przeprowadzonych z Piotrem Hercogiem – mieszkańcem Kudowy-Zdroju, podróżnikiem, utrasportowcem. Piotr niemal całe swe życie poświęcił górom, jest alpinistą, taternikiem jaskiniowym, instruktorem wspinaczki górskiej, ratownikiem górskim, od 10 lat uczestnikiem rajdów ekstremalnych i biegów górskich (m.in. po zamarzniętym Bajkale, na szczytach Kilimandżaro i Mount Evereście), zwycięzcą jednego z najbardziej ekstremalnych biegów górskich na świecie (391 km), organizatorem największej imprezy biegowej górskiej w Polsce.
Dnia 28 listopada 2019 r. w sali Arnošta w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Kłodzku odbyła się promocja książki i spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem, z tak bogatym w ekstremalne przygody życiorysem. Spotkanie prowadziły Henia Szczepanowska, która zaprzyjaźniła się z Piotrem współorganizując charytatywne biegi w Lądku Zdroju na rzecz dzieci w Piszkowicach, a także Patrycja Lorenz, 12-letnia łyżwiarka szybka, wrotkarka, powołana w październiku br. do kadry Polski we wrotkarstwie szybkim, uczennica ZSS w Kłodzku.
Książka – jak zapewnia Henia – jest pełna sytuacyjnego dowcipu, absurdalnych zdarzeń, ekstremalnych sytuacji.
A jak sam bohater mówił: jest to książka przygodowa. Z perspektywy czasu wiele niebezpiecznych sytuacji, które przeżył może dziś opowiadać z satysfakcją i uśmiechem. Z przyjemnością zagłębię się więc w tej lekturze, by przekonać się, że „niemożliwe nie istnieje”.

Wydania: