Konferencja podsumowująca I etap odwiertu geotermalnego LZT-1 w Lądku-Zdroju

Autor: 
Grzegorz Szczygieł – kierownik WPSTiU UMiG Lądek-Zdrój
L2.jpg

7 listopada 2019 r. w budynku Inkubatora Przedsiębiorczości w Lądku-Zdroju odbyła się konferencja podsumowująca I etap odwiertu geotermalnego LZT-1 w Lądku-Zdroju. Wydarzenie zostało zorganizowane przez gminę Lądek-Zdrój i miało na celu przybliżyć zainteresowanym szczegóły oraz wyniki prowadzonych w kurorcie na głębokość 2500 m prac wiertniczych.
W konferencji udział wzięli, oprócz burmistrza Lądka-Zdroju Romana Kaczmarczyka, także prezes Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. – Joanna Walaszczyk oraz członkowie zespołu dokumentacji projektowej: dr Marek Rasała, prof. dr hab. inż. Wojciech Ciężkowski, dr Barbara Kiełczawa i dr Mirosław Wąsik.
Oprócz części wyjaśniającej techniczne zawiłości całego przedsięwzięcia znalazło się także miejsce na dyskusję i pytania ze strony zainteresowanych losem odwiertu uczestników. Wydarzenie było zatem doskonałą szansą na bezpośrednie  i szczegółowe zaznajomienie się z przebiegiem oraz wynikami wykonanych prac, a także okazją do nakreślenia zarówno niebezpieczeństw jak i szans na wykorzystanie odwiertu geotermalnego i jego zasobów w przyszłości.
Przebieg całego wydarzenia został zarejestrowany w postaci materiału filmowego przez jedną z lokalnych telewizji i jest udostępniony do nieodpłatnego odtwarzania poprzez platformę YouTube.com

Wydania: