MODLITWA GRAJĄCEGO

Autor: 
inf. Janusz Laska
okon-000.jpg
okon-01.jpg
Tomaszewski1-foto.jpg

MODLITWA GRAJĄCEGO - recital ks. Jacka Tomaszewskiego, 5 października 2019 godz. 16.00 - w Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku ul. Jana Pawła II w ramach obchodów 37-lecia parafii.
Po recitalu zapraszamy na: wernisaż wystawy malarstwa na szkle Krzysztofa Okonia z Krakowa
Tradycyjnie już będzie tort z Bolesławowa, kawa, herbata i inne napoje.
Krzysztof Okoń (1939) swoją przygodę ze sztuką przez wielkie „S” rozpoczął od studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Accademia di Santa Cecilia w Rzymie, gdzie doskonalił grę na wiolonczeli. W 1964 związał się „Trio Krakowskim”, z którym przez trzydzieści lat koncertował w Polsce za granicą. Drugą artystyczna pasją Okonia jest malarstwo. Swoje obrazy maluje na szkle oraz desce. We wczesnych latach młodzieńczych artysta zetknął się ze sztuką ludową Tatr i Podhala, mieszkając w Zakopanem u swojej ciotki Heleny Średniawy, która była kustoszem w Muzeum Tatrzańskim. To wtedy mały Krzyś poznał trudną technikę malowania na szkle, którą w dorosłym już życiu doskonalił i modyfikował. W ramach swoich twórczych poszukiwań z biegiem lat artystyczna działalność Okonia objęła także malarstwo na desce oraz rzeźbę.
Z twórczością plastyczną Krzysztofa Okonia będziemy mogli się spotkać już 5 października 2019 roku o godz. 16.00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Tego dnia odbędzie się wernisaż wystawy prac Krzysztofa Okonia, obejmującej unikalne malarstwo na szkle, malarstwo na desce oraz rzeźbę. Wystawa będzie czynna do 11 listopada 2019 roku – finisaż odbędzie się o godz. 16.00. Zapraszamy także na indywidualne oglądanie prac od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 – 18.00.

Wydania: