Horoskop na październik

Autor: 
wróżka

* Baran
Będziesz w nieco nostalgicznym nastroju. Zatem każde dobrodziejstwo radości przyjmuj z wdzięcznością, bo troszeczkę wytrąci Cię z zadumy nadmiernej, niemalże metafizycznej. Oj, dostało Cię – a nawet się nie spodziewałeś. Ale minie, jak przyszło – niespodziewanie.
* Byk
Oj, nie jesteś bez grzech. Bo i takich ludzi na tym świecie nie ma. Ale te Twoje grzechy jakoś takie mało groźne – ale i tak „upierdliwe”. Zatem – przeproś, postaraj się o rozluźnienie napiętej atmosfery. I wszystko będzie dobrze.
* Bliźnięta
Lubisz obdarowywać, to tu, to tam, to tego, to owego. Dużo tego masz. Ale – proszę Cię – nie przesadzaj z tym obdarowywaniem, bowiem zdarzyć się może, że Twoją życzliwość ktoś może potraktować jako kpinę.
* Rak
Otrzymałeś – może nie tyle ile oczekiwałeś. Jednak pomoc potraktuj z szacunkiem dla darczyńcy i zastanów się, czy On mógł dać więcej niż dał. Nie szukaj w nim win by własną – niestety – niemożność przenieść na kogoś bliskiego.
* Lew
Masz sporo zasług a chcesz więcej i więcej. Strzeż się by w zapale „zbieractwa” nie ujmować innym ich zasług i traktować je jako swoje. To może skończyć się chłodem ze strony najbliższych. A przecież – swoich zasług masz naprawdę wystarczającą ilość.
* Panna
Niekoniecznie musisz od razu „padać do nóg” za dobro Ci wyrządzone ale wdzięczność się należy. Zatem nie przyjmuj ani obojętnie ani uniżenie dobra, które zostało Ci dane. Przyjmuj z szacunkiem. Cóż jeszcze? Tak się zdarzyło, że tego dobra po prostu potrzebowałeś i tak się zdarzyło, że je otrzymałeś. Tak to się w życiu toczy.
* Waga
Zachwiała się w Tobie równowaga między dobrem materialnym a tym duchowym. Można robić doskonałe interesy zyskując sobie jeszcze większą wdzięczność otoczenia. Pamiętaj – możesz brać, możesz dawać – ale z umiarem.
* Skorpion
Lubisz pomagać ale pamiętaj, że nie każdy człowiek, któremu pomogłeś wykaże Ci wdzięczność. Więc pomagaj po-trzebującym jak to Cię satysfakcjonuje ale nie licz na dozgonne pamiętanie u te-go, któremu pomogłeś a nawet licz się z tym, że będzie Ci później niechętny.
* Strzelec
Za wszystko się płaci. Nic nie ma za darmo. Trzeba płacić i już! Pracą, uczuciem wdzięczności czy nawet łzą. Więc nie przejmuj się tak bardzo stwierdzeniem, że „Ci się należy”. Uważaj na tzw. dary – żebyś nie musiał ich w przyszłości przepłacić.
* Koziorożec
Pracujesz tak, jak żyjesz. W skupieniu, często w radości. Zatem – tak po prostu „trzymaj”. Nie każdy nadaje się na „rewolucje” a Tobie to zupełnie nie leży. Żyć – ale w pełni, tak na co dzień jak i od święta. I cieszyć się każdym dniem.
* Wodnik
W życiu tak to już jest, że przyjmujemy wiele rzeczy za oczywiste, choć wcale tak nie musi być. Tak samo jest ze sztuką, marzeniami i rzeczywistością. Nie zawsze jest tak, jak zaplanowane, zapisane i do realizacji w 100 procentach. Warto pamiętać o nieoczywistości rzeczy oczywistych.
* Ryby
Październik nastraja do dumania. Do chwili kiedy również należy co nieco w swoim życiu przemyśleć. Może – nastroić skrzypce? Może to tu, to tam o coś zapomnianego zadbać? A może z satysfakcją podsumować, że jest dobrze? U Ciebie w grę wchodzi drugi wariant. Zadowolenie.

Wydania: