Centrum Turystyczno-Sportowe Sp. z o.o. w Nowej Rudzie ma się dobrze

Autor: 
wysłuchał, zrelacjonował i zaprezentował: Mirosław Awiżeń
ct0.jpg
ct1.jpg
ct2.jpg
ct3.jpg

Zacznijmy od Domu Wypoczynkowego Sport Centrum, który bardzo się zmienił od ostatniej wizyty, ponieważ jest już w całości ocieplony, z nową elewacją, wymienionymi oknami na trzech piętrach, a także z zainstalowaną windą (11 osobowa z udźwigiem 850 kg za 386 tys. złotych), dodatkowo zainstalowano nowoczesny system p.pożarowy za 50 tys. złotych. Apartamenty i pokoje w DW zostały skompletowane w skromne ale bardzo gustowne wyposażenie, które zapewnia klientom komfort i wygodę, której oczekują. Przypomnijmy, że spółka CTS oferuje jednorazowo noclegi dla 260 osób, a co za tym idzie w swojej ofercie posiada w komplecie Restaurację Sportową mogącą przyjąć jednocześnie aż 100 osób oraz kompletną bazę sportowo-rekreacyjną dla sportowców i turystów.
Dodatkowym atutem spółki jest fakt posiadania własnej pralni, która oferuje swoje usługi również dla mieszkańców Nowej Rudy.
- Czy firma wychodzi na swoje?
- Firma wychodzi „na swoje” – choć niewiele, bowiem bardzo wzrosły koszty funkcjonowania naszego „Centrum”– szczególnie płace, ale również zauważalny jest wzrost kosztów energii elektrycznej i ogrzewania. Wszystkich kosztów nie można przerzucić na klientów – szczególnie kiedy mamy trochę umów lojalnościowych tj. długoterminowych – mówi prezes CTS-u p. Paweł Marciniak. Staramy się ciąć koszty wprowadzając zmiany organizacyjne, szukać oszczędności w działalności bieżącej, ale nie zamykamy się na rozwój, wciąż inwestujemy i modernizujemy, a co za tym idzie dążymy do tego, aby spółka więcej zarabiała. W tym roku przybyła nam jako zarządom – płyta boiska trawiastego do piłki nożnej, zmodernizowaliśmy boisko na stadionie w Nowej Rudzie, gdzie rozgrywa mecze KS PIAST (to też jest zarządzany przez nas obiekt). Kolejne obiekty zarządzne przez nas to: hale sportowe, basen AQUA CENTRUM, boiska sportowe, bieżnia czyli cały kompleks sportowy, jak również ścianka wspinaczkowa Nowa Ruda, najwyższa w Polsce (58,8), która kiedyś była szybem KWK Nowa Ruda. Ścianka znajduje się w dzielnicy Nowej Rudy – Słupcu przy trasie Kłodzko – Wałbrzych. Dla zainteresowanych udostępnione zostały dwie ścianki (zewnętrzna i wewnętrza – więcej informacji na stronie www.centrum.ng.pl).
W kompleksie CTS-u mamy zmodernizowaną i na bardzo wysokim poziomie siłownię, w której pilnuje porządku p. Wojciech Sobczak, przybysz z Włocławka i jak mówi: chcę tu być na zawsze. Tak prywatnie uprawia crossfit (od red. to konglomerat różnych dziedzin sportu czyli: drążek, wspinanie na linie, martwe ciągi, wyciskanie itp.).
- Czy dużo jest chętnych przychodzących do siłowni?
- Tak. I młodych i starszych, a co ciekawe też dużo dziewcząt i kobiet.
***
Moją uwagę zwrócił przepiękny teren placu zabaw, rekreacji dla młodych i najmłodszych, w otoczeniu rabatów pełnych różnokolorowych ziół, krzewów ozdobnych z tablicami informacyjnymi, która to jest roślinka i jakie ma zalety.
Aby to wszystko funkcjonowało jak należy musi sprawnie działać marketing i dział sprzedaży Centrum Turystyczno-Sportowego. I tu Prezes chwali „swoje dziewczyny” (kierownik działu p. Agnieszka Polanowska, specjalista ds. marketingu p. Monika Ciepła) za ich pracę, pomysły i zaangażowanie.
Teraz czas na podsumowanie sezonu 2019, które przedstawia kierownik marketingu p. Agnieszka Polanowska
W roku bieżącym ferie zimowe przypadły na przełom stycznia i lutego i właśnie ten termin cieszył się największym zainteresowaniem. Pozostałe tygodnie ferii – przyznam szczerze – cieszyły się równie satysfakcjonującym powodzeniem wśród sportowców. Lato z kolei rozpoczęliśmy wraz z zakończeniem roku szkolnego – już w czerwcu, a ostatnie grupy wyjechały z Nowej Rudy w pierwszych dnia września. Intensywne pełne dwa i pół miesiąca zmagań sportowych. Podsumowując w dużym skrócie: sezon zimowo-letni uważam za udany, kolejny raz nasze obiekty tętniły sportowym życiem, mimo iż coraz ciężej musimy walczyć o nowych klientów – wzrost kosztów, konkurencja, strajki nauczycieli i wiele innych czynników nie ułatwiają nam tego zadania, mimo wszystko uzyskaliśmy fajną sprzedaż składającą się z 70% piłkarzy nożnych, pozostałe 30% stanowią przedstawiciele następujących dyscyplin: piłka ręczna, pływanie tradycyjne, pływanie synchroniczne, piłka woda, siatkówka (pierwszy raz od dłuższego czasu gościliśmy koszykarki), a także aikido.
Łącznie sezon zamknęliśmy liczbą ponad 3 tys. sportowców z 60 klubów sportowych z terenu całej Polski oraz Czech. Poza sezonem współorganizowaliśmy szereg ciekawych imprez i zawodów sportowych m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych w Taekwondoo, Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w łucznictwie, Drużynowy Wielobój Pływacki, Turniej Tańca Comania oraz wiele innych (relację z wszystkich imprez można obejrzeć na stronie www.-centrum.ng.pl lub fb).
Nasze Centrum jest również świetną bazą na „przystanek” pomiędzy etapami podróży dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz klientów biur podróży. Najwięcej z tego segmentu klientów przypada nam na kwiecień, maj oraz pierwszą połowę czerwca.
Natomiast sezon „martwy” ożywiamy organizacją weekendowych turniejów piłkarskich.
Aktualnie przygotowujemy się do realizacji obozów i zawodów sportowych, które zaplanowane zostały do końca bieżącego roku. Zapraszamy WSZYSTKICH PAŃSTWA na Sylwestra w naszym Centrum – niebawem pojawi się oferta na naszej stronie www.cen-trum.ng.pl i powoli zamykamy sprzedaż ferii zimowych 2020.
W trakcie realziacji są nasze projekty reklamowe m.in. film promocyjny, foldery i nowe ciekawe oferty. Zapraszamy do śledzenia nas na facebooku i Instagramie oraz odwiedzanie naszej strony www.centrum.ng.pl

Wydania: