Wizyta delegacji z powiatu limanowskiego w powiecie kłodzkim

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
wizyta_n.jpg

W dniach 10-11.08.br. gościliśmy na Ziemi Kłodzkiej 6-osobową delegację z powiatu limanowskiego na czele ze starostą Mieczysławem Urygą i przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego Ewą Filipiak oraz członkami Zarządu i Rady Powiatu w Limanowej. Zorganizowana z inicjatywy Zarządu Powiatu Kłodzkiego wizyta partnerska odbyła się w okresie obfitującym w szereg ważnych i atrakcyjnych dla turystów wydarzeń kulturalnych na Ziemi Kłodzkiej.
W dniach 9-11 sierpnia br. w stolicy powiatu w Kłodzku odbywały się „XIV Dni Twierdzy Kłodzkiej”, którym towarzyszył szereg pasjonujących wydarzeń m.in. inscenizacje i rekonstrukcje historyczne z udziałem kilkuset żołnierzy, nocne zwiedzanie miasta, koncerty, Jarmark Forteczny z produktami regionalnymi oraz VII Forum Tradycji z pokazami kulinarnymi, warsztatami dla dzieci oraz występy zespołów ludowych. Wśród występujących znaleźli się również przedstawiciele naszego partnera – Zespół Pieśni i Tańca Limanowianie z Limanowej.
W marcu br. minęło 10 lat od podpisania przez powiat kłodzki umowy partnerskiej z powiatem limanowskim, w ramach której na przestrzeni lat podejmowano szereg cennych inicjatyw mających na celu wzajemną promocję oraz umocnienia więzów przyjaźni pomiędzy mieszkańcami partnerskich regionów. Członków delegacji podejmowali przedstawiciele powiatu kłodzkiego: Maciej Awiżeń – starosta kłodzki, Zbigniew Łopusiewicz – burmistrz Stronia Śląskiego w latach 1994-2018, przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Piotr Marchewka – etatowy członek Zarządu oraz Ryszard Niebieszczański – nieetatowy członek Zarządu.
Spotkanie w Kłodzku to kolejna okazja do wzmocnienia i kontynuacji wzajemnych działań oraz wypracowania dalszych kierunków współpracy, które z pewnością zaowocują nowymi możliwościami dla obu powiatów.
Spotkaniu towarzyszyła równoległa wizyta regionów partnerskich miasta Kłodzka z miasta Limanowa, Bensheim i Nachodu.

Wydania: