Strońska Drezyniada

Autor: 
Natalia Gancarz CETiK
STROŃSKA DREZYNIADA 12.jpg
STROŃSKA DREZYNIADA 3.jpg

3 sierpnia br. na placu przy CETiK-u w Stroniu Śląskim już po raz ósmy, odbyła się „STROŃSKA DREZYNIADA”. Impreza o charakterze pikniku rodzinnego cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno turystów jak i mieszkańców naszej gminy. Głównym punktem imprezy był oczywiście wyścig drezyn ręcznych w pięciu kat. Niestety ze względu na deszcz i bezpieczeństwo uczestników wyścigu, przeprowadziliśmy konkurs tylko w trzech kat.: RODZINNA, KOBIETY i MĘŻCZYŹNI. 400 metrową trasę wyścigu przejechały 24 dwuosobowe załogi. Najszybsza okazała się drużyna startująca w kat. męskiej – Bartłomiej Rybczak i Sebastian Szul z Wieruszowa. Panowie uzyskali czas 1:10:96, niestety nie pobijając rekordu ustanowionego w 2017 r., który wynosi 1:07:94. Ówcześni radni Rady Miejskiej Stronia Śląskiego w osobach Krystyna Brzezicka, Jan Florowski, Gabriela Janiszewska, Magdalena
Laskowska, Cyprian Najduch, Zdzisław Pakuła, Wiesław Ryczek oraz Ryszard Wiktor ufundowali na ten cel nagrodę pieniężną, którą w przypadku niewykorzystania przenosimy na następny rok. Za najszybszy przejazd w każdej kat. Mężczyźni, Kobiety i Open Radni Rady Miejskiej w Stroniu Śląskim ufundowali nagrody pieniężne. Nagroda z kat. Open przechodzi na rok następny. W kat. Rodzina za najszybszy przejazd nagrodę pieniężną ufundowali prezes Strońskiego Parku Aktywności Jaskinia Niedźwiedzia pani Renata Nowak, prezes Strońskich Zakładów Wodociągów i Kanalizacji pan Krzysztof Irzyński oraz dyrektor Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim pan Jakub Chilicki. Każdy uczestnik wyścigu otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom. Starosta kłodzki pan Maciej Awiżeń ufundował dla najlepszych drużyn w każdej kat. pamiątkowe puchary. Została przyznana jeszcze jedna specjalna nagroda pieniężna dla najmłodszego uczestnika, którą ufundował przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego pan Zbigniew Łopusiewicz. Konkursowi drezynowemu, jak co roku, towarzyszyły darmowe przejażdżki drezyną spalinową, liczne występy, kiermasze oraz konkursy dla publiczności. Tradycyjnie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowarów, który przypada na dzień 5 sierpnia, zorganizowaliśmy konkursy dla pełnoletnich widzów, w których główną nagrodą był trzepak „Anielskiego trunku” z lokalnego browaru Kamienica. Na deser wystąpił młody, ale bardzo obiecujący artysta Wojciech Kiełbasa.
Wyniki do trzeciego miejsca w poszczególnych kategoriach:
• KATEGORIA RODZINNA (kat. os. dorosła i dziecko do 14 lat): I m. Aleksander Górniak, Gerard Górniak; II m. Filip Wołowiec, Piotr Wołowiec, III m. Dawid Chmielewski, Hubert Chmielewski
• KATEGORIA KOBIETY (2 os. dorosłe lub os. dorosła i dziecko od 15 lat): I m. Teodora Lis, Wanda Górniak, II m. Aleksandra Żurowska, Renata Kawecka, III m. Małgorzata Kaim, Magdalena Laskowska.
• KATEGORIA MĘŻCZYŹNI (2 os dorosłe lub os. dorosła i dziecko od 15 lat): I m. Bartłomiej Rybczak, Sebastian Szul; II m. Tomasz Niełacny, Michał Tarańczuk; III m. Michał Kurach, Jarosław Kolanek.
Serdeczne dziękujemy wszystkim naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować to wspaniałe przedsięwzięcie. Zapraszamy do współpracy oraz udziału w zawodach za rok.

Wydania: