Jedyny taki dworzec

Autor: 
Ewa Chalecka
d1.jpg
d2.jpg

Pod koniec czerwca (28.06) odbyło się uroczyste otwarcie lądeckiego Inkubatora Przedsiębiorczości umiejscowionego w zabytkowym budynku dworca kolejowego.
Niszczejący przez lata obiekt zmienił się w nowoczesny budynek z przestrzeniami biurowymi dla przedsiębiorców.
Inkubator to 1400 m2 powierzchni, łącznie 16 umeblowanych małych biur, dwie sale seminaryjne i jedna konferencyjna z antresolą oraz piwnica, która może służyć jako magazyn. W obiekcie dostępny jest szybki internet i możliwość wynajęcia wirtualnego biura.
Obiekt zachował również funkcję dworca kolejowego – odtworzona została poczekalnia letnia z 1912 roku, która może się poszczycić piękną, zabytkową stolarką. Sala już czeka na podróżnych, tym bardziej, że są plany aby pociągi do Lądka i Stronia Śl. również wróciły. Samorząd województwa chce w najbliższym czasie przekazać kolei wniosek o przejęcie nieczynnej linii kolejowej.
- Nasz nowoczesny Inkubator Przedsiębiorczości posłuży firmom i organizacjom pozarządowym, które w przyszłości będą zainteresowane inwestowaniem w Lądku-Zdroju – mówi Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju – Chciałbym, żeby odbywały się tu sesje Rady Miasta, ponieważ sala jest przestrzenna, reprezentacyjna i jest tu klimatyzacja, której nie mamy w urzędzie. Chcemy tu również zorganizować III Sudecki Kongres Samorządowy.
Inwestycja pochłonęła blisko 5,5 mln złotych, z czego 4,6 mln pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wydania: