Single tracki dla pasjonatów

Autor: 
inf. Ewa Chalecka

W 2018 r., w Lądku-Zdroju rozpoczęto budowę ścieżek rowerowych typu SINGLETRACK. W tym roku, w maju odbyło się oficjalne otwarcie tras. Warto podkreślić, że pętla Orłowiec posiada najdłuższy zjazd w Europie – odcinek mierzy blisko 13 km.
W projekcie Glacensis Singletrack uczestniczy 7 gmin m.in. Bardo, Kłodzko, Międzylesie, Bystrzyca Kł., Stronie Śląskie. Dwa lądeckie odcinki (pętla Orłowiec i pętla Zdrój) położone są w centralnym punkcie projektu. Pętla Zdrój została otwarta na początku maja, natomiast z pętli Orłowiec korzystać będzie można już na początku czerwca.
Warto przypomnieć, że na terenie Gminy Lądek-Zdrój wykonano 22 kilometry tras typu SINGLETRACK czyli jednokierunkowych ścieżek o szutrowej nawierzchni. Trasy przeznaczone są wyłącznie do jazdy na rowerze – wytyczone poza drogami i pieszymi szlakami – ich wartość to kwota 1 290 590 zł. Na trasie umieszczono także tzw. małą infrastrukturę – bramy wjazdowe, kładki, a także stojak na rowery oraz drewnianą wiatę przeznaczoną do wypoczynku. Jedna z tras tworzy pętlę wokół Lądka-Zdroju i pozwala na podziwianie pięknie położonego kurortu z okolicznych wzniesień. Otaczająca kurort przyroda i czyste powietrze są kolejnymi atutami całego przedsięwzięcia.
Powyższy projekt jest realizowany z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Nr projektu/naboru: RPDS.04.0401-IŻ.00-02-191/16 – OSI, nazwa projektu: SINGLETRACK GLACENSIS. W projekcie – oprócz Gminy Lądek-Zdrój – uczestniczą gminy: Bardo, Kłodzko, Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Złoty Stok. Liderem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

Wydania: