Festiwal lądeckiego pstrąga

Autor: 
inf. Ewa Chalecka
FestiwalPstrąga_Lądek2019(c19).jpg

W niedzielę (16.06) Lądek-Zdrój zaprasza na tarasy parkowe przed Zdrojem Wojciech, gdzie w samo południe rozpocznie się piknik z niespodziankami. Na największej patelni plenerowej w Polsce przygotowane zostanie aromatyczne danie z pstrąga.
Pstrąg kłodzki oraz pstrąg kłodzki wędzony, znajdują się na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Również znana polska pisarka – Olga Tokarczuk, która bardzo często odwiedza miasta Ziemi Kłodzkiej wspomina w swej twórczości o daniu z tutejszego, górskiego pstrąga.
Na piknik z pysznym, kłodzkim pstrągiem zapraszamy do lądeckiego parku zdrojowego w połowie czerwca. W programie festynu prezentacje potraw z pstrąga, wystawcy z mnóstwem lokalnych smakołyków oraz występy artystyczne zespołów wokalnych i ludowych. Atutem niedzielnego pikniku będzie największa w Polsce plenerowa patelnia, na której tym razem przygotowane zostaną porcje pstrąga dla wszystkich chętnych gości. Podczas festynu nie zabraknie również familijnych konkursów z nagrodami oraz gier, zabaw i animacji. Będą też warsztaty i pokazy wędkarstwa muchowego w wykonaniu mistrzów: Przemysława Kaweckiego (członka Fly Fishers International (FFF), Certified Fly Casting Instructor, Certified Tow-Handed Fly Casting Instructor) oraz Mirosława Pieślaka (członka International Fly Fishing Association oraz Federation of Fly Fishers (FFF)). Lądecki piknik rozpocznie się o godzinie 12.00, a zakończy wieczorem.

Wydania: