Mindstorms w Jaszkowej Górnej

Autor: 
MH
4mind.jpg

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej rozpoczęła zajęcia z robotyki, skierowane do młodego użytkownika. W grupie pracuje dziesięć osób z Jaszkowej Górnej, Wojciechowic i Jaszkowej Dolnej. Prowadzącym jest pan Michał Fiedukiewicz z firmy Technokracja z Kłodzka. Jest to odpowiedź biblioteki na zapotrzebowanie lokalnej społeczności.
- Aż chce się patrzeć, jak młodzi użytkownicy programują i fascynują się tą dziedziną – podkreśla pani bibliotekarka Agata Maślanka, której córka również korzysta z tej oferty.
Robotyka LEGO to świetna zabawa edukacyjna, dzięki której nawet siedmioletnie dzieci sprawdzą się w roli programistów. Grupa na zajęciach z programowania LEGO działa na zestawach Mindstorms. Budowane przez nich roboty przypominają łaziki z najnowszych misji NASA.
W rękach młodych inżynierów roboty poruszają się zgodnie z kodem, precyzyjnie wykonując zaprogramowane ruchy. I tylko czasami zboczą z kursu wprowadzając swoich właścicieli w irytację.
Dzieci mają zajęcia w każdą środę od godziny 16.30. Jest to grupa zamknięta. Jak widać na załączonych fotach, użytkownicy mają pełne ręce roboty…

Wydania: