Nowe stowarzyszenie w Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
golf.jpg

Kiedy kilkanaście, a może już kilkadziesiąt, lat temu powstawało w Szczytnej pole golfowe, mieszkańcy przyjęli tę inwestycję z dużą rezerwą. Bo golf to nie dla nas: sport drogi, nieco dziwny, wymagający czasu i nie dający tyle emocji, co na przykład piłka nożna. Właściciele obiektu robili wiele, by nawiązać ściślejszy kontakt z mieszkańcami; zainteresować, zachęcić. Bez oczekiwanego efektu. Skupili się więc na ludziach, których golf interesował, a nawet był ich pasją. Powoli, ale systematycznie stawało się pole golfowe coraz bardziej popularne…
W styczniu 2018 r. odbyło się walne zebranie założycielskie Klubu Golfistów Hrabstwa Kłodzkiego w Szczytnej. Opracowano statut nowej organizacji pozarządowej, dopracowano ten ważny dokument i 13.sierpnia 2018 r. Klub Golfistów został wpisany do KRS.
W chwili obecnej stowarzyszenie liczy 24 osoby, jego Zarząd stanowią: Ludwika Hołub-Koziołek – prezes, Ryszard Hartman – wiceprezes, Edward Zielonka –skarbnik i Jacek Misztal – członek; funkcję sekretarza pełni Piotr Pawlak.
W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą: Eugeniusz Adamczewski, Ryszard Kuchalski i Hieronim Olejniczak.
Głównym zadaniem Stowarzyszenia jest popularyzacja, w szerokim znaczeniu tego słowa, dyscypliny sportowej, jaką jest golf. W minionym roku skupiono się głównie na współorganizacji turniejów golfowych wraz z Golf Spa Szczytna; było ich w sumie 10.
W marcu tego roku golfiści ze Szczytnej „zaliczyli” pierwszy towarzyski wyjazd golfowy na podbój Hiszpanii i wybrzeża Costa del Sol; Costa del Golf zaliczamy do udanych”- czytamy na stronie GOLF SPA SZCZYTNA. Emocje związane z pobytem w Hiszpanii były ogromne, tym bardziej, że związane z osiągnięciem jednego z golfistów, oto relacja: „Hiszpańskie Hole in One! Podczas rundy towarzyskiej na polu golfowym Miraflores Golf na dołku nr 15 padł Hole in One, które zdobył przedstawiciel naszego klubu Edward Zielonka! Dołek 121 m, kij Iron5, piłka Donnej; Gratulacje! (…) Byłem świadkiem tego niezwykłego wydarzenia. Edziu śmignął kijem a piłka idealnie wylądowała na greenie, potoczyła się chwilkę i zniknęła nam z oczu… Hole in One na piętnastce Miraflores stał się zasłużonym łupem Edwarda. Brawo!”
W roku 2019 Stowarzyszenie zapowiada organizację turniejów, realizację projektu „Od Juniora do Seniora”, pokazy dyscypliny w szkołach, przedszkolach firmach, itp. Oraz turniej golfowy w stylu retro w towarzystwie Królewskiego Rajdu Samochodów Zabytkowych.
Klub Golfistów Hrabstwa Kłodzkiego w Szczytnej zaprasza wszystkich zainteresowanych golfem…dla sportu, dla zdrowia, dla towarzystwa.

Wydania: