Świętujmy razem - 11 listopada

Autor: 
inf. M. Matusz
GP_koncert.jpg

Już dziś zapraszamy Państwa na obchody Święta Niepodległości w Radkowie, które w tym roku mają szczególny wymiar, albowiem mija 100 lat, jak Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy.
Przez cały dzień, 11 listopada, w Radkowie, w przyziemiu ratusza, dostępna będzie wystawa, prezentująca różne aspekty polskiej drogi do wolności. Natomiast o godz. 15:00 w kościele pw. św. Doroty rozpocznie się koncert Chóru „Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod dyrekcją Anny Grabowskiej-Borys. Tego samego dnia „Ars Cantandi” usłyszymy także w Bazylice NNMP w Wambierzycach (godz. 11:00) podczas mszy św. w intencji Ojczyzny.
Chór „Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu tworzy grupa ludzi, połączonych uwielbieniem muzyki poważnej i niepoważnej. Ars Cantandi to chór akademicki, kierowany zawodowo przez Annę Grabowską-Borys w przyjacielskiej atmosferze. Chór ma na swoim koncie nagrody grand prix, złote, srebrne i brązowe medale oraz wyróżnienia na międzynarodowych i krajowych konkursach oraz festiwalach muzyki chóralnej. Występuje regularnie podczas uroczystości Uniwersytetu Ekonomicznego i innych wrocławskich uczelni, a także w ramach dolnośląskich festiwali i cyklicznych koncertów. Poza tym, co roku szkoli się na warsztatach chóralnych. Zespół prezentował się już we Włoszech, Grecji, Republice Czeskiej, na Ukrainie, Białorusi, Macedonii, Niemczech, Hiszpanii oraz w wielu miejscach w Polsce.
Na zdj.: Chór „Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który wystąpi w Radkowie w ramach obchodów Święta Niepodległości

Wydania: