Wydarzyło się w Gminie Nowa Ruda

Autor: 
inf. B.A.
g1.jpg
g2.jpg
g4.jpg

SPOTKANIE NOWOROCZNE
W piątek, 2 lutego w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł. odbyło się Spotkanie Noworoczne, podsumowujące pracę Urzędu Gminy Nowa Ruda w roku 2017. Wśród zaproszonych do Ludwikowic Kł. gości byli posłowie, burmistrzowie, radni, sołtysi oraz przedstawiciele służb mundurowych, oświaty i stowarzyszeń. Spotkanie było okazją do przedstawienia sprawozdania z działalności urzędu, a było naprawdę czym się pochwalić. Ostatni rok upłynął w gminie przede wszystkim pod znakiem inwestycji na niespotykaną dotąd skalę, ale także licznych wydarzeń sportowych i artystycznych, w których brali udział sportowcy, artyści i mieszkańcy nie tylko z najbliższej okolicy, ale również z kraju i zagranicy.

14 TON ŻYWNOŚCI
W czwartek, 8 lutego 2018 r., w ramach pracy Gminnego Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej działającego przy Gminie Nowa Ruda, do Miejskiego Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Rudzie-Słupcu dotarło 14 ton żywności. Produkty spożywcze są przydzielane najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom, zamieszkującym teren gminy.
- To pierwsza z kilku tegorocznych dostaw. Każdy potrzebujący otrzyma pomoc. Osoby, które chciałby otrzymać żywność, powinny zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Kłodzkiej 27 w Nowej Rudzie-Słupcu. Tam po dokonaniu weryfikacji będą wydawane skierowania celem otrzymania żywności. Pragnę poinformować, że w latach 2015-2016 dysponowaliśmy 50 tonami żywności, która trafiła do rodzin z terenu Gminy Nowa Ruda. Nikt nie został pozostawiony bez pomocy. Przy tej okazji dziękuję pani kierownik Renacie Wolan-Niemczyk oraz wszystkim osobom ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nasza Nadzieja” za pracę na rzecz osób potrzebujących pomocy, zaangażowanie i życzliwe serca oraz panom z firmy PPHU Polak Piotr Polak, którzy po raz kolejny bezinteresownie pomogli w rozładunku – wójt Adrianna Mierzejewska.

152 tys. zł dla żłobka
Gmina Nowa Ruda, jako jedna z 281 gmin w kraju, ubiegała się po raz kolejny o dofinansowanie funkcjonowania miejsc w Żłobku Publicznym w 2018 roku. Starania zakończyły się sukcesem.
Wojewoda Dolnośląski opublikował „Podział środków na poszczególnych beneficjentów Programu, zgodnie z Resortowym programem rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +” 2018”. Wśród samorządów, które otrzymały pozytywną opinię znajduje się Gmina Nowa Ruda, której przyznano jedną z najwyższych sum, tj. 152.400,00 zł.
Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu, Żłobek Publiczny „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kł. może przez kolejny rok funkcjonować, przyjmując łącznie do 80 dzieci.

RATOWNICY WODNI POSZUKIWANI
Wprawdzie do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu i myślami jesteśmy raczej przy sportach zimowych, jednak chcemy być pierwsi i już dziś dać Wam możliwość zapewnienia dobrze płatnej pracy wakacyjnej. Jeśli chcesz zarobić pewne pieniądze, pełniąc służbę ratownika wodnego na basenie w Jugowie, zgłoś się już dziś do Urzędu Gminy Nowa Ruda pod nr tel. 74 872 09 08 i dopytaj o szczegóły.

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ STOŁÓW WIELKANOCNYCH
Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza na tegoroczną Wystawę Stołów Wielkanocnych do Woliborza, skąd wywodzi się tradycja tego typu wystaw.
Z lokalnymi produktami, w tym – jajkami w zalewie winnej i oryginalnymi wyrobami z lawendy, będziemy mogli zapoznać się w Sali Myśliwskiej, w niedzielę 18 marca.

WILLA NA SPRZEDAŻ
Na stronie www.bip.gmina.nowaru-da.pl znajduje się informacja dotycząca warunków sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Kopernika 10 w Nowej Rudzie, znanej jako Willa Rose. Szczegóły znajdują się w Zarządzeniu nr 36/18 w zakładce Gospodarka > Sprzedaż i dzierżawa nieruchomości > Budynki i lokale.

Ferie w Gminie Nowa Ruda
Gmina Nowa Ruda dba o opiekę i rozwój dzieci, organizując bezpłatne zajęcia podczas ferii zimowych. W tym roku Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda koordynowało liczne zajęcia artystyczne i sportowe w różnych miejscowościach w Gminie. Zajęcia odbywały się w miejscowościach: Nowa Wieś Kł., Świerki, Włodowice, Dzikowiec, Ludwikowice Kł., Bożków, Wolibórz, Czerwieńczyce.

Hołd ofiarom zagłady wsi podolskiej
W niedzielę, 11 lutego w Jugowie odbyła się uroczysta msza oraz spotkanie, podczas którego wspominano ofiary zagłady wsi podolskiej Huciska Brodzkiego. Na spotkaniu obecny był m.in. pan Władysław Pinkiewicz, który mając 4 lata widział straszne zbrodnie poczynione na Polakach w tej miejscowości. Spotkanie poprowadzili wolontariusze, uczestniczący w akcji „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”, pod patronatem TVP.

Wydania: