Wielkanocny żur i cuda z sera

Autor: 
inf. M. Matusz
1.jpg

Polska Wielkanoc to bogata tradycja, przejawiająca się w wierzeniach oraz zwyczajach, zwłaszcza dotyczących stołu. Jej ogrom co roku pokazuje Jarmark Wielkanocny w Ścinawce Średniej. Tegoroczna edycja, będąca XVII z kolei, odbędzie się 18 marca br., a jej hasłem przewodnim będą „Świąteczne cuda z sera”.
Tak więc już dziś zapraszamy na to wydarzenie, podczas którego nie zabraknie pyszności sera – nie tylko na słodko, mnóstwo innych potraw nawiązujących do zwyczajów kulinarnych w różnych regionach kraju, będzie też wielka degustacja żuru z jajkiem i białą kiełbasą. Tę potrawę, znaną chyba w każdym domu, gotować będziemy wspólnie – na oczach publiczności.
Podczas Jarmarku nie zabraknie też: wielkiego kiermaszu różności, nie tylko wielkanocnych, występów artystycznych zespołów ludowych i dzieci z gminnych placówek oświatowych, rozstrzygniemy też konkurs plastyczny.
Aktywnymi uczestnikami imprezy są przede wszystkim koła gospodyń wiejskich i inne stowarzyszenia wiejskie, działające na terenie Gminy Radków, i tak też będzie tym razem. Nie zabraknie też Czechów z terenów przygranicznych, dzięki którymi będzie okazja zobaczyć, jakie cuda i smakołyki pojawiają się na Wielkanoc u sąsiada. Ów akcent jest na tyle mocny, że i ten Jarmark będzie zaplanowany jest jako polsko-czeski.
Wraz z zaproszeniem na XVII Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny do Ścinawki Średniej, którego głównym organizatorem jest Gmina Radków, miło nam poinformować, iż ów Jarmark Wielkanocny i Jarmark Bożonarodzeniowy, zgłoszone jako jedna impreza w dwóch odsłonach, zdobył nominację do Nagrody Starosty „Róża Kłodzka 2017” w kat. wydarzenie, produkt!
Zapraszamy na Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny 18 marca 2018 r., który odbędzie się w Ścinawce Średniej (Hala sportowa),początek godz. 12:00

Wydania: