W kilku zdaniach wydarzyło się w Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
d1.jpg
d2.jpg
d3.jpg

W Szczytnej powstało nowe stowarzyszenie.
Stowarzyszenie „Klub Golfistów Hrabstwa Kłodzkiego” w Szczytnej powstało dzięki grupie inicjatywnej, w skład której wchodzą Ryszard Hartman, Hieronim Olejniczak i Edward Zielonka oraz Jarosław Hara i Jerzy Król.
W skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzi pięć osób, a jego prezesem jest Ludwika Hołub-Koziołek. O planach dotyczących działalności tej organizacji pozarządowej będziemy informować na bieżąco.

Walentynki w bibliotecznej Strefie Seniora.
Członkowie tej aktywnej grupy seniorów kończą właśnie przygotowywanie wielkanocnych pisanek, które, jak zwykle, przeznaczone zostaną na szlachetne cele – to są spotkania poniedziałkowe, a z okazji Walentynek rozmawiano o miłości w literaturze.

Powrót do Kabaretonu?
Na początku lutego w Szczytnej gościli znani kabareciarze, powracający z występów w Zakopanem i Wiśle. Wystąpili w hali sportowej. Nie na wszystkie przygotowane przez organizatorów miejsca zostały sprzedane bilety, a i o samym występie opinie były różne. Przed laty bywały u nas Kabaretony cieszące się ogromną popularnością, czyżby więc próba powrotu do tych imprez, czy tylko skorzystanie z okazji?

Uciążliwe dymienie?
Pełną parą, co widać, pracuje kotłownia gazowa na osiedlu przy ul. Wolności. Ponieważ kominy są dość niskie, para osadza się na samochodach, pobliskich chodnikach i drodze wewnętrznej, co szczególnie w mroźne dni jest dość uciążliwe, bo powoduje śliskość – mówią mieszkańcy. Także jej obfitość przyciąga uwagę, a nawet zaniepokojenie mieszkańców sąsiednich bloków i klientów „Biedronki”. Powinny być znacznie wyższe kominy – mówią.

Czy zdążą do lata ?
Mimo często niesprzyjających warunków atmosferycznych trwają prace przy dwóch ważnych dla miasta inwestycjach – nowego budynku szkolnego i garaży dla OSP. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec lata 2018 r.

Nowe miejsca dla najmłodszych dzieci.
Wojewoda Dolnośląski ogłosił wyniki konkursu dotyczącego dofinansowania w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch”+ 2018; Szczytna otrzyma 380 tys. zł na stworzenie 19 miejsc żłobkowych w oddziale przedszkolnym przy ul. Wolności 80.

Wydania: