V Targi Edukacyjne dla maturzystó 2018

Autor: 
Anna Olbińska
targiedu.jpg

11 STYCZNIA 2018 r. w kłodzkim „Chrobrym” odbyły się V Targi Edukacyjne dla Maturzystów pod patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego. Był to projekt, który został uznany w IV Konkursie Grantowym „Szkoła w działaniu” i dofinansowany przez fundację „Razem Możemy Więcej” z Kłodzka.
Targi miały charakter otwarty dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Swoje oferty przedstawiło 20 uczelni i szkół policealnych z Wrocławia, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Legnicy, Opola, Nysy i Kłodzka. Celem targów była prezentacja potencjału i bogactwa naukowego uczelni. Tegoroczni maturzyści oraz uczniowie 1 i 2 klas liceum z wielu szkół powiatu kłodzkiego mogli zapoznać się z dostępną różnorodną ofertą edukacyjną. Targi z racji swojej formy i atrakcyjności merytorycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród maturzystów.
Kolejny raz uczelnie otworzyły przed młodzieżą „drzwi” do dalszej edukacji i kariery zawodowej. To dzięki udziale przedstawicieli uczelni udaje nam się osiągnąć cel, jakim jest oferowanie młodym ludziom szansy na dalszy rozwój w sferze intelektualnej i edukacyjnej.
Najlepiej wrażenia z targów ujmują słowa naszych uczniów: „Targi rozjaśniły mi wiele wątpliwości! Od razu po podejściu do stoiska jednej z uczelni, prowadząca nawiązała z nami dialog! Okazało się, że ukończyła studia, na które się wybieram. Świetne uczucie, gdyż uzyskałam bardzo dużo wskazówek i rad od osoby, która wie ze swojej perspektywy, o czym mówi. Teraz czeka mnie 1.5 roku intensywnego myślenia, ale Targi Edukacyjne to najlepsze co może być, aby studia mniej przerażały”. – Paulina Sendor 2e. „Tegoroczne Targi Edukacyjne moim zdaniem były kolejną refleksją i zastanowieniem się nad swoją przyszłością. Jest to bardzo fajny pomysł, gdyż można na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o dalszym kroku w dorosłość. Organizacja całego wydarzenia była dopięta na ostatni guzik, niczego nie zabrakło. Goście byli mili i uśmiechnięci co zachęcało innych do większego zaangażowania. Mam nadzieję, że kolejne Targi Edukacyjne będą podobne, a nawet lepsze”. – Wiktor Stec 2e. „Targi Edukacyjne, które odbyły się u Nas w Liceum to niesamowite wydarzenie, dzięki któremu wielu z nas, przyszłych studentów mogło poznać proponowane uczelnie i dokonać wyboru bądź dowiedzieć się nieco więcej na temat danej uczelni. Rewelacyjne podejście mieli przedstawiciele szkół, którzy z ciekawością opowiadali o swoich kierunkach, a także o tym jakie możliwości daje ich uczelnia. Według mnie Targi Edukacyjne to interesujące wydarzenie dla tych, którzy jeszcze nie mają planów na swą przyszłość lub chcą dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat”. – Julia Drejarska 2e
Cóż mogę dodać? Zapraszamy na kolejne targi za rok!

Wydania: