W kilku zdaniach - wydarzyło się w Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
D1.jpg
D2.jpg
D3.jpg
D4.jpg
D5.jpg

* Zaśpiewali po raz 18.
W 18. edycji Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Szczytniańska Jesień” wzięło udział ponad 52 uczestników, w dużej części pochodzących z okolicy, ale także z odległych miejscowości: Świdnica, Dzierżoniów, Wrocław. Uczestnicy wystąpili w 4. kategoriach:
1. szkoła podstawowa kl. 4-6 ; 2. kat. klasy siódme SP, Gimnazjum; 3. kat. szkoły gimnazjalne, licealne i dorośli oraz kategoria 4. traktowana jako tematyczna, w tym roku poświęcona repertuarowi Z. Wodeckiego. Zwycięzcy poszczególnych kategorii – w kolejności jak wyżej to: 1. Zuzanna Sadownik- Szczytna, Aniela Komorowska i Miriam Niewiadomska; 2. Anna Galicka, Julia Lisiewicz i Weronika Niewiadomska; 3. Konrad Pindral, Kamil Patyński i Julia Busse – Szczytna; 4. Dwie osoby wystąpiły i dwie wyróżniono. Nagrodę Grand Prix przyznano Konradowi Pindral. Tegoroczni uczestnicy festiwalu wybierali repertuar raczej znany, także ten zagraniczny. Umiejętności wokalne oceniało jury w składzie: Anna Smolińska, Jolanta Terlecka i Dagmara Górecka. Cechą szczególną przeglądów piosenek w Szczytnej jest to, że ich uczestnicy rozpoczynają tutaj swoje występy już w wieku dziecięcym, a nierzadko kończą jako dorosłe osoby.

* Działanie to jego żywioł.
Ignacy Świniański – uczeń siódmej klasy SP im. Orła Białego w Szczytnej należy do tych młodych ludzi, co to siedzieć na miejscu nie mogą zbyt długo. W Klubie UKS „Orlica” Duszniki-Zdrój jeździ na rolkach, startował w zawodach krajowych i zagranicznych; jego pasją jest jazda na rowerze, pływanie. A ponieważ dziadek i mama są fotografami (Zakł. Fot. B. Basiuk) Ignacy interesuje się także fotografią i sztukami plastycznymi. Chętnie bierze udział w imprezach szkolnych i środowiskowych. Jego ostatnim osiągnięciem jest 3. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Moje ulubione zwierzę” oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym „Barwy jesieni”. Organizatorem konkursów była Liga Ochrony Przyrody, a jego opiekunką z ramienia szkoły – Dominika Mielnik.

* Obchody Święta Odzyskania Niepodległości.
Zaczęły się już 10. listopada; w ZSZ w Chocieszowie odbył się Poranek Niepodległościowy, w Gimnazjum w Szczytnej – Konkurs Pieśni Patriotycznych, w MOK – okolicznościowe przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. 7a SP im. Orła Białego, a na terenie Centrum Sportu, Rekreacji…– 4. Szczytniański Bieg Niepodległości, zorganizowany także przez SP. Wzięło w nim udział ponad 130 osób, które startowały w różnych kategoriach. Imprezę zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku.
W poniedziałek najpierw odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny i Polaków pomordowanych na Wołyniu, po południu natomiast, tradycyjnie już, w siedzibie Bractwa Rycerskiego przy akompaniamencie gitar śpiewano pieśni patriotyczne.

* Nowe elementy siłowni zewnętrznej.
Teren, na którym NESTLE zainstalowała siłownię zewnętrzną, Gmina wzbogaciła nowymi urządzeniami sportowymi, z których cieszyć się będą ci, którzy lubią ćwiczenia siłowe i zręcznościowe. Pierwsi ich amatorzy już pokazali swoje umiejętności.

Wydania: