Jarmark w świątecznym klimacie

Autor: 
inf. M. Matusz
jarmark.jpg

Polsko-Czeski Jarmark Bożonarodzeniowy „Bakalie na wigilijnym stole” – pod taką nazwą odbędzie się doroczne wydarzenie kulturalne w świątecznym klimacie, na które – jak zawsze – zapraszamy w drugą niedzielę grudnia do Ścinawki Średniej. Będzie to kolejna edycja, a zatem powstaje pytanie: Czy może jeszcze czymś zaskoczyć? Oczywiście, że tak.
Nowością tym razem będzie wielkie gotowanie i przyrządzanie świątecznego dania, a wszystko to na żywo – w centralnym miejscu hali sportowej. Będzie na co popatrzeć i czego skosztować, gdyż ów pokaz połączony zostanie z równie wielką degustacją.
Nie zabranie przysmaków z wigilijnej kuchni, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie czy lokalne stowarzyszenia. Tym razem królować będą bakalie. Rodzynki i ich „kuzynki” znajdziemy w słodkich wypiekach, daniach z ryb czy pasztetach. Wzorem minionych edycji nie zabraknie też Bożonarodzeniowego Stołu Ziemi Radkowskiej, aczkolwiek też w nieco odświeżonej szacie.
Jarmarkowi towarzyszyć będzie wielki kiermasz przysmaków i ozdób świątecznych, a także występy artystyczne lokalnych zespołów oraz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Radków. Zwyczajem dorocznej imprezy jest także konkurs, adresowany do uczniów i młodszych dzieci z placówek oświatowych. Tym razem wyzwaniem stanie się „Kartka świąteczna”.
Każdego roku ta impreza rozpoczyna odliczanie do Bożego Narodzenia i Nowego Roku – wprowadza w klimat tego wyjątkowego okresu. Zapewniamy, że tak będzie i tym razem, a zatem już zapraszamy na Jarmark.
Organizatorem Polsko-Czeskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 10 grudnia br. w Ścinawce Średniej, jest Gmina Radków wraz ze swoimi jednostkami organizacyjnymi.

Wydania: