Horoskop na grudzień

Autor: 
wróżka

* Baran – Spokojnie, to tylko grudzień 2017 roku. To tylko koniec tego roku. Spokojnie, nerwy na koniec roku schowaj do kieszeni. A zobaczysz – będzie niespodziewanie fajnie.
* Byk – Nie za ostro reagujesz na argumenty, choćby absurdalne rozmówców. Oj, coś na koniec roku zbyt dużo w Tobie emocji. Lepiej przełóż je na dobre nastroje wigilijno-świąteczne i szaleństwo sylwestrowe.
* Bliźnięta – Oj, jakiś Ty niecierpliwy. Już, od zaraz! A tak się nie da. Bo niby co ma być już? Spokojnie, co ma być to i tak będzie. A odrobina cierpliwości to jak posolona zupa. Po prostu dodaje smaku zadaniom, które udało Ci się zrealizować.
* Rak – Aleś nerwowy. Skąd taka podniesiona adrenalina? Wyspokój się albo wyładuj choćby na rąbaniu drewna, bo złość nie sprzyja jasności umysłu. Zobaczysz – jak się uspokoisz, to jasne barwy spokoju i zadowolenia Cię odwiedzą.
* Lew – Jest grudzień. Czas sumowania roku i budowania planów na rok następny. A Ty nie denerwuj się tak. Wszystko ułoży się w swoim czasie. Szkoda świąt na zamartwianie się.
* Panna – Jesteś silną osobowością. I wiesz o tym. Ale i silna osobowość może dobrze funkcjonować w życzliwym środowisku. A z tym bywa różnie. Dlatego, mimo, że jesteś gotowa, poczekaj na tę szybszą ścieżkę kariery.
* Waga – Lubisz być szczęśliwa.
A wiesz, kiedy tak jest? Kiedy będziesz się starała uszczęśliwiać wszystkich dookoła. Tylko bez przesady. Wystarczy nie okazywać złych humorów, uśmiechać się i, jak tylko to możliwe, pomagać. Chcesz być szczęśliwa?
* Skorpion – Ludzie mają różne słabostki, nawet śmiesznostki. I Ty też nie jesteś bez wad. Zatem – najpierw żartuj sobie z własnych przywar, potem możesz pozwolić sobie z żartowania o innych przywarach. Ale pamiętaj, śmiej się ze swoich słabostek, ze słabostek innych, ale NIGDY, PRZENIGDY nie śmiej się z siebie, z innych ludzi. Więc uważaj, żeby się nie zapędzić nawet, a szczególnie, w czas Sylwestra.
* Strzelec – Przypomnij sobie w grudniu, że potrafisz odpoczywać. Że czas grudniowy to „nie strata czasu” a możliwość , a raczej umiejętność spędzania czasu bez codziennej pracy. Zaplanuj na grudzień czas wolny tak samo skrupulatnie jak czas ustawicznej pracy. Pamiętaj, nie tylko samym chlebem człowiek żyje.
* Koziorożec – A co Cię czeka w grudniu? Jesteś zbyt delikatny, dlatego łatwo Cię dotknąć niewłaściwym słowem, a nawet zrazić. A przecież przychodzi w grudniu też i moment zastanowienia się nad sobą. ODRODZENIA. Więc wzmocnij się, aby nie dać się ponosić nadmiernym emocjom. Bo przyczyny emocji są najczęściej zbyt błahe by tracić zdrowie.
* Wodnik – Ojej, skąd u Ciebie wkradł się nawyk „robienia wideł z igły”? Twoje problemy to żadne problemy. Naprawdę. No, może oprócz jednego... Rozdmuchane problemy przesłaniają Ci wyciszane radości. Złap równowagę - problemy są błahe, radości serdeczne.
* Ryby – Zawsze emocje były twoją mocną stroną. Tym razem co nieco przesadzasz w emanowaniu swoich nastrojów. A przecież nie jesteś sam na świecie. Inni też mają prawo do swoich emocji. Więc trzymaj swoje emocje na wodzy, ale z nich nie rezygnuj.

Wydania: