Żyj ektremalnie

Autor: 
inf.wł.
zdjęcie1.jpg

30.09.br w ramach realizacji projektu Żyj ekstremalnie grupa młodych chłopców z gminy Międzylesie wybrała się wraz z opiekunem i koordynatorem projektu ks. Arkadiuszem Raczyńskim do Parku Linowego Skalisko w Złotym Stoku.
Chłopcy otrzymali sprzęt wyposażenia indywidualnego i przeszli obowiązkowe szkolenie w zakresie poruszania się po trasie. W trakcie przechodzenia po torze każdy z uczestników przypięty był do specjalnej liny gwarantującej uniknięcie upadku z wysokości. Wspinaczki na wyskości dostarczyły młodym ludziom moc wyjątkowych wrażeń, trochę adrenaliny i wysiłek na świeżym powietrzu pośród drzew.
Kolejnym etapem wycieczki był pokaz sztuk street workout przygotowany przez grupę AKSEL MIZERA. Pokaz odbył się na terenie OSiR w Stroniu Śląskim. Uczestnicy wycieczki byli pod dużym wrażeniem sprawności fizycznej młodych mężczyzn. Sportowcy pokazali jak przeprowadzić skuteczny trening z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i masy własnego ciała. Młodzież z entuzjazmem i dużym zaciekawieniem oglądała wyczyny sportowców. Spotkanie było formą promocji zdrowego stylu życia i rozwijania uczniowskich zainteresowań. Największą atrakcją okazał się konkurs na wytrzymałość, w którym dwóch chłopców otrzymało nagrodę główną w wysokości 100 zł.

Wydania: