Świąteczny koncert DFM

Autor: 
Ewa Chalecka
DFM-IK1.jpg

W grudniu (17.12) Dolnośląski Festiwal Muzyczny zaprasza do Pałacu Kamieniec na recital Vadima Tchijika (skrzypce) i Igora Kiritchenko (wiolonczela).
Tuż przed Bożym Narodzeniem DFM przygotował dla swych fanów niezwykłe przeżycia duchowe, a wszystko w gościnnych progach Pałacu Kamieniec. Tym razem przed publicznością wystąpią Vadim Tchijik i Igor Kiritchenko.
Vadim Tchijik to laureat wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych m.in. Konkursu im. N. Paganiniego (Genewa), Konkursu im. P. Czajkowskiego (Moskwa), zdobywca Juventus Award (Francja). Muzyk koncertował w Stanach Zjednoczonych, a także w wielu krajach Europy i Azji. Występował z wielona znamienitymi or-kiestrami m.in. Moskie-wską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Ulianowską, Freiburg Symphony, Mexico Symphony, Vasteras Sinfonietta. Obecnie Vadim Tchijik jest wykładowcą w Konserwatorium w Tuluzie oraz prowadzi szereg klas mistrzowskich w Europie i Azji. Igor Kiritchenko jest zdobywcą I miejsca na All Russia Cello Competition (1981) oraz zwycięzcą International Cello Competition w Belgradzie (1984). W 1988 r. dołączył do grupy Anton String Quartet i jako członek tego zespołu był laureatem Grand Prix oraz nagrody International Press Jury’s na Evian International Competition, a także I nagrody i nagrody specjalnej na Competition for String Quartets w Petersburgu. Wraz z zespołem Anton String Quartet koncertował w wielu krajach Europy, a także w Japonii, Maroku i Meksyku. Artysta jest członkiem zespołów: Elysee String Quartet, Trio Alta de Paris oraz Arioso Trio. W programie niedzielnego koncertu znalazły się m.in. utwory J.S. Bacha, L.V. Beethovena, L. Gliere, Z. Kodaly, G.F. Handela. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wydania: