W kilku zdaniach - Szczytna

Autor: 
Danuta Chmielarz
D1.jpg
D2.jpg

Nowy Oddział Przedszkolny w Szczytnej.
Do Przedszkola Publicznego w Szczytnej zgłoszono w bieżącym roku w czasie rekrutacji 184 dzieci, w istniejącym przedszkolu miejsc było tylko 144. Do lipca chętnych do opieki przedszkolnej było już, 194 dzieci. Dla 50 zabrakłoby więc miejsca, a zgodnie z nowymi przepisami prawo do wychowania przedszkolnego mają dzieci od 3 do 6 lat. Rada Miejska podjęła w związku z tą sytuacją decyzję o utworzeniu w budynku Gimnazjum
(w połowie pustym), oddziału przedszkolnego. Po wakacyjnej adaptacji części pomieszczeń powstał Oddział Przedszkola Publicznego w Szczytnej dla trzech grup – łącznie dla 60 dzieci od 2,5 do 4 lat. Obecnie pracują tam cztery nauczycielki, dwie woźne oddziałowe. Wszystkie pomieszczenia są przestronne, słoneczne; trwa ich doposażanie.
A w związku z tym, że w Przedszkolu realizowany jest projekt „Przedszkole równych szans” i ten nowy oddział zyskał nowe umeblowanie i wyposażenie.
- Obecnie realizowany, jest drugim, dużym projektem, dzięki któremu możemy przeprowadzić w przedszkolu niezbędne remonty, odnowić i unowocześnić wyposażenie pomieszczeń, przeprowadzić szkolenia i dodatkowe zajęcia dla dzieci – dyrektor Mariola Kuklo z du-mą prezentuje ostatnie zakupy.
Wydawałoby się, że w związku z programem 500+ nie wszystkie dzieci będą uczęszczały do przedszkola, część zostanie z rodzicami w domu. Nic bardziej mylnego. I trudno się dziwić, opłata za pobyt dziecka w przedszkolu od godz. 7.00 do 15.00 wynosi około 200 zł za pełne utrzymanie i opiekę. Nawet w czasie wolnym od pracy – ferie, wakacje – przedszkole ma pełne obłożenie.

NESTLE nas poruszyło, a teraz rozrusza.
W maju i czerwcu 2017 roku mieszkańcy naszej gminy walczyli na głosy o siłownię zewnętrzną w akcji Nestle „Porusz swoją Okolicę”. Wygraliśmy, więc 29 i 30 września na miejsce przeznaczone na siłownię przyjechała ekipa montująca urządzenia. Prace rozpoczęto w piątek, w sobotę po południu korzystały z nich pierwsze osoby. Od tamtej pory w każdy pogodny dzień, o każdej jego porze, można tam spotkać mieszkańców w różnym wieku ćwiczących swoją sprawność fizyczną na wybranych przyrządach.

Włóczykije ze Szczytnej zakończyli sezon.
Grupa chodziarzy z kijkami zakończyła oficjalnie sezon, spotykając się przy ognisku między Szczytną a Polanicą-Zdrój. „Włóczykije” działają w Strefie Seniora przy Bibliotece Publicznej, bez względu na pogodę spotykają się raz w tygodniu, maszerują po okolicach Szczytnej, pokonując około 10- 15 km. W tym roku jej członkowie wzięli też udział w Biegu Liczyrzepy. Grupa liczy około 15 osób i chętnie angażuje się w inne środowiskowe akcje i imprezy.

Wydania: