Projekt Żyj ekstremalnie

Autor: 
inf.wł.
zdjęcie nr1 Projekt Żyj ekstremalnie.jpg

8 września br. na terenie starej plebanii w Międzylesiu rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu “Żyj ekstremalnie”. Projekt ten jest realizowany dzięki wsparciu środków z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika w ramach konkursu Działaj Lokalnie. Celem projektu jest utworzenie zorganizowanej grupy ludzi, którzy wspólnie będą rozwijać swoje zainteresowania dyscypliną sportu street workout. Dzięki otrzymanym funduszom został zakupiony profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który zwiększa atrakcyjność zajęć.
Warsztaty były prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy zaprezentowali różnorodne, nowoczesne i atrakcyjne formy ćwiczeń street workout pozwalające uzmysłowić czym jest ruch dla człowieka oraz jak wpływa on na zdrowie i samopoczucie. Street workout to idealne narzędzie do promocji tych rzeczy, bo to nowy sport, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem.
W warsztatach wzięła udział dość liczna grupa młodzieży z gminy Międzylesie. Część z nich uczestniczyła w tego typu zajęciach po raz pierwszy.
Młodzi ludzie z zapałem wykonywali różne ćwiczenia na siłę i wytrzymałość pod czujnym okiem koordynatora projektu, którym jest ks. Arkadiusz Raczyński.
Uczestnicy projektu będą się spotykać na zajęciach w środy i w soboty.

Wydania: