To nie dzień - to wydarzenie czyli Dzień Edukacji Narodowej w ZSA w Bożkowie

Autor: 
ZSA Bożków
zsa.jpg

,,(...) Nasz świat jest słonecznym światem, nasz świat na wiedzy stoi - i dlatego dziś wieńczę oświatę, o przyjaciele moi!”
K.I. Gałczyński - ,,Wiersz o wielkiej wdzięczności”

14 października obchodzimy święto oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm w dniu 14 października 1773 roku. Także w ZSA w Bożkowie ten dzień obchodzono uroczyście.
W akademii uczestniczyli dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz społeczność ucz-niowska. Na początku Ewa Krzysica z kl. IIITAK przedstawiła krótki rys historyczny dotyczący Komisji Edukacji Narodowej. Następnie głos zabrał pan dyrektor Józef Kochniarczyk składając wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia z okazji ich święta, a także wręczając nagrody wyróżniającym się pracownikom. Następnym punktem uroczystości było odczytanie listów okolicznościowych. Na uroczystości nie zabrakło także przewodniczącego Rady Rodziców p. Bogdana Figla, który oprócz słów podziękowania wręczył na ręce Dyrekcji i Kierownika szkolenia praktycznego kwiaty. Szczególnie ważne w tym dniu były słowa skierowane do pracowników szkoły przez społeczność uczniowską. W imieniu wszystkich uczniów Daniel Malinowski i Oskar Maćkowiak z klasy ITA podziękowali za poświęcenie, życząc jednocześnie zdrowia, zadowolenia z pracy oraz z samych uczniów, a także spełnienia marzeń dotyczących życia osobistego i zawodowego. Tradycyjnie uczniowie wręczyli wszystkim kwiaty. W tym ważnym dla oświaty dniu przyjęto także w poczet uczniów ZSA w Bożkowie klasy pierwsze. Ślubowanie poprowadził p. Stanisław Burzyński. W imieniu społeczności uczniowskiej pierwszaków przywitała ciepłym słowem i słodkim podarunkiem uczennica kl. IIITAK Klaudia Czarnopis. Artystycznym upominkiem dla wszystkich pracowników szkoły były wiersze oraz piosenki. „Wiersz o wielkiej wdzięczności” K. I. Gałczyńskiego przedstawiła uczennica kl. ITA Arleta Rowińska, a Dawid Grzegorzek z kl. ITAK zaprezentował utwór
J. Ficowskiego pt. ,,Ktoś, kto was kocha”. Z kolei swój talent wokalny zaprezentowała uczennica klasy IITŻ Karolina Wojdyła. Na zakończenie nie zapomniano także o wyróżnieniu uczniów – p. Beata Legieć wręczyła dyplomy i medale dla zwycięzców w biegach przełajowych, a p. Karolina Nowak – nagrody za udział w konkursie fotograficznym. Tym konkursowym akcentem zakończono uroczystość, nad przebiegiem której czuwali prowadzący – Paulina Pomezna z kl. IIITŻ i Arnold Bukowski z kl. ITA oraz p. Joanna Dziadosz. Za oprawę muzyczną odpowiadał uczeń kl. IITA Michał Musz. A już dziś zapraszamy na kolejne ważne wydarzenie w naszej szkole – II Dolnośląski Zlot Szkół Reymontowskich, który odbędzie się 10 listopada br.

Wydania: