Nauka bez granic

Autor: 
Milena Wojtyła, ZSO w Bystrzycy Kłodzkiej
dfn.jpg

5-6 października Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej już po raz dziesiąty pod przewodnictwem dr Małgorzaty Żochowskiej stał się organizatorem regionalnej edycji XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Dobrym tego przykładem może być wystąpienie dr. Zbigniewa Piepiory – ,,Floryda- ,,Słoneczny Stan” czy ,,Kraina Huraganów”. Dotyczące bieżących wydarzeń przemówienie ukazało temat w nowy, ciekawy dla słuchaczy sposób.
Wykładów było wiele i dotyczyły różnorodnych dziedzin. Wszystko po to, by zainteresować mieszkańców nauką, a przy okazji tegorocznym maturzystom, pozwolić poczuć atmosferę studiów i wielkiego świata wiedzy. Na szczególną uwagę zasługuje spotkanie z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem. Tegoroczna gwiazda DFN-u przybliżyła wszystkim zainteresowanym temat dalekich wypraw i wielkich możliwości, jednocześnie rozbudzając wyobraźnię i chęć odkrywania świata.
Dolnośląski Festiwal Nauki to jednak nie tylko same wykłady, ale różnego rodzaju wydarzenia towarzyszące odbywające się w Bystrzycy i okolicy, takie jak Koncert absolwentów Bystrzyckiego Ogniska Muzycznego. Ponadto zainteresowani mogli skorzystać z zajęć prowadzonych w lokalnych miejscach kultury – Bibliotece Publicznej w Bystrzycy Kłodzkiej i Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, o który zadbała zorganizowana w szkole kawiarenka, a o wspaniałą atmosferę i dobry humor zatroszczyła się klasa IIa liceum – wszystko w nadziei, że jak największa liczba osób zainteresuje się nauką.

Wydania: