Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie

Autor: 
JKA
zsa3.jpg

Tradycyjnie pierwszy dzwonek dla uczniów rozbrzmiewa 1. września. Natomiast w tym roku pracę rozpoczęliśmy z małym opóźnieniem. W poniedziałek 4. września cała społeczność ZSA w Bożkowie po dwumiesięcznej przerwie spotkała się na uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.
Prowadzący tradycyjnie przywitali uczniów, grono pedagogiczne i pracowników szkoły, a szczególnie ciepło powitano uczniów klas pierwszych, przed którymi trudny czas adaptacji. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Józef Kochniarczyk, po czym odczytano listy okolicznościowe.
Tego dnia nie mogło zabraknąć słowa o tragicznym w naszej historii wrześniu 1939 roku. Nie zapominamy do dziś o tych wydarzeniach, bo są częścią historii naszego narodu i wspominamy wydarzenia września, by uczcić pamięć ich uczestników. Przypominamy grozę tamtych dni ku przestrodze, by nigdy się nie powtórzyły.
Po uroczystości klasy udały się wraz z wychowawcami do sal i… Zaczęło się! Ale nie martwcie się – kolejne wakacje już za 10 miesięcy?

Wydania: