Miód, świece, pstrąg - Kalendarz EG

Autor: 
inf. M. Matusz
pstrąg_kłodzki_slajd_wedzarnia_.jpg

Na stronie internetowej EG (http://glacensis.treespot.pl/) trwa badanie popularności tradycyjnych produktów regionalnych z Polski i Czech – te, które zdobędą najwięcej głosów, trafią do Kalendarza EG na 2018 r. My zwracamy szczególną uwagę na propozycje z terenu Gminy Radków i zachęcamy do głosowania właśnie na nie.
Miód pszczeli, pochodzący z gospodarstwa pasiecznego państwa Kopaczów z Wambierzyc – produkt w pełni naturalny i zdrowy. Jest go kilka rodzajów, a wśród nich miód lipowy, który zawiera często domieszkę spadzi, przez co ma nieco ciemniejszy kolor oraz jeszcze większą aktywność biologiczną.
Z gospodarstwa pp. Kopaczów pochodzą też świece, robione z wosku pszczelego i z bawełnianym knotem – produkt w całości naturalny, związany z miejscem ich wytwarzania, o naturalnym kolorze i zapachu.
Trzecią propozycję stanowi „Pstrąg Kłodzki”, w całości wytwarzany w Ścinawce Średniej – od hodowli do smażalni, a jego walory smakowe, odżywcze i tradycyjne zostały wielokrotnie docenione nie tylko przez klientów. Od r. 2012 „Pstrąg Kłodzki” znajduje się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Zachęcamy do głosowania na jeden z wymienionych trzech produktów, bo naprawdę warto. Sposób głosowania jest bardzo prosty. Wystarczy otworzyć stronę: http://glacensis.treespot.pl/, wybrać interesujący nas produkt i kliknąć opcję: zagłosuj. Uwaga: głosować można tylko raz.
Ankieta jest prowadzona do 15 października 2017 roku. Najpopularniejsze produkty (12 z polskiej części i 12 z czeskiej) zostaną opublikowane w Kalendarzu Euroregionu Glacensis na 2018 r.
Trzymamy kciuki za miód, świece i pstrąga.

Sposób głosowania jest bardzo prosty. Wystarczy otworzyć stronę: http://glacensis.treespot.pl/, wybrać interesujący nas produkt i kliknąć opcję: zagłosuj. Uwaga: głosować można tylko raz”.

Wydania: