Gmina Radków na sportowo

Autor: 
inf. M. Matusz
Bieg1.jpg

Kilka dystansów, na starcie prawie 900 zawodników, a wśród nich Bartosz Ceberak z Lubartowa – ubiegłoroczny i aktualny zwycięzca w klasyfikacji generalnej najdłuższego biegu – 53 kilometry…
Za nami II Garmin Ultra Race (16-17 września br.), który potwierdził, że Radków i Góry Stołowe są wymarzonym miejscem na organizację tego typu imprez.
Pierwszy bieg Garmin Ultra Race odbył się rok temu za sprawą firmy Labosport i Gminy Radków. Impreza okazała się udana, a zainteresowanie biegaczy, z jakim się spotkała, już wróżyło jej kolejną edycję. I tak się stało. W tym roku na starcie stanęło jeszcze więcej biegaczy – z całej Polski oraz kilku Czechów. Zawodnicy zmagali się ze sobą, ale dla większości była to również przygoda na terenie o wyjątkowych walorach przyrodniczych, turystycznych.
- Ogólnie mówiąc: pięknie. Ta lokalizacja zbiornika, góry, chmury schodzące z gór… Sama trasa świetnie przygotowana – trzeba się było bardzo postarać, żeby się zgubić, super – zabezpieczone – tak jak przed rokiem – dzielił się swoimi wrażeniami zwycięzca B. Ceberak.
Na wwww.radkowklodzki zwracamy szczególną uwagę na zawodników z terenu naszej gminy – jeden z nich Wojciech Bendig znalazł się w pierwszej dziesiątce biegu na 53 kilometry.
W maju VII „Klasyk Radkowski”, w lipcu I „Triminator Radków”, który zastąpił odbywający się od kilku lat Garmin Iron Triathlon, a teraz II Garmin Ultra Race... To trzy duże imprezy sportowe odbywające się na terenie gminy Radków, które mają już swoją markę i rosnącą rzeszę sympatyków. Jednym z dwóch głównych organizatorów każdej z nich jest Gmina Radków.

Wydania: