Co słychać w Gminie Nowa Ruda

Autor: 
inf. B. Adamska
G1-NOWA DROGA W SOŁECTWIE KOSZYN.jpg
G2-REMONT ULICY TADEUSZA KOŚCIUSZKI.jpg
G3-FESTIWAL FOLKLORU.jpg
G4-Bieg.jpg

* KUP DZIAŁKĘ LUB WILLĘ
Gmina Nowa Ruda oferuje do sprzedaży działki budowlane położone m.in. na słonecznym stoku w Ludwikowicach Kł. Do kontaktu zapraszamy również osoby zainteresowane kupnem budynków:
- WILLA ROSE (Nowa Ruda, centrum),
- NOWAR (Ludwikowice Kł., ul. Wiejska),
- DOM EUROPEJSKI (Ludwikowice Kł., Kasprowicza).
Szczegóły na stronie www.gmina. nowaruda.pl oraz tel. 74 872 09 45.

* MOST W BOŻKOWIE
Właśnie dobiegła końca przebudowa mostu na drodze powiatowej w Bożkowie. Serdeczne podziękowania dla zarządu powiatowego oraz pana starosty Macieja Awiżenia. (Wójt Adrianna Mierzejewska)

* NOWA DROGA W SOŁECTWIE KOSZYN
Zarząd Powiatu Kłodzkiego otrzymał dofinansowanie z MSWiA na remont drogi przebiegającej przez sołectwo Koszyn. Po rozmowach, wójt Adrianna Mierzejewska wyraziła zgodę na udzielenie wsparcia finansowego przez Gminę Nowa Ruda, a na sesji radni podejmą uchwałę o wsparciu tej inwestycji. Wzdłuż drogi gmina buduje w tej chwili oświetlenie uliczne w technologii LED.

* REMONT ULICY TADEUSZA KOŚCIUSZKI
Mieszkańcy ulicy Tadeusza Kościuszki w Ludwikowicach Kł. cieszą się z modernizacji 320 m odcinka drogi powiatowej. Szczególne podziękowania wójt Adrianna Mierzejewska kieruje do radnych powiatowych: Joanny Walaszczyk, Jerzego Deca oraz radnych gminnych – Teresy Bazała i Janusza Ferenca oraz mieszkańców ulicy Tadeusza Kościuszki, którzy uczestniczyli w sesji rady powiatu. Należy podkreślić, że Gmina Nowa Ruda wspiera finansowo Starostwo Powiatowe w Kłodzku w wysokości 50% wartości inwestycji. Wójt wyraziła także zgodę na dofinansowanie kolejnego odcinka tej drogi.
Na remont czekają kolejne drogi powiatowe, jak np. ta na Przełęcz Sokolą, którą cały rok jeżdżą nie tylko mieszkańcy, ale także tłumy turystów.

* KONKURS FOTOGRAFICZNY
Do 21 grudnia można składać w sekretariacie Gminy Nowa Ruda fotografie, wykonane w ramach konkursu „Wspólnie dla kultury – pogranicze w obiektywie”, ale już dziś warto wykonać zdjęcia podczas wydarzeń kulturalnych dziejących się w Gminie Nowa Ruda!
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.gmina.nowaruda.pl w zakładce „Wspólnie dla kultury”. Zapraszamy serdecznie wszystkich amatorów fotografii!

* FESTIWAL FOLKLORU
Ogromną radość sprawiły mieszkańcom Ludwikowic Kł. i okolicznych wsi występy zespołów, które mieliśmy przyjemność gościć podczas XXV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.
Wyjątkowo, z powodu remontów przy Nadleśnictwie Jugów, 12 sierpnia z folklorem spotkaliśmy się na boisku za budynkiem Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Mimo zmiany lokalizacji frekwencja była wyższa niż w ubiegłych latach. Licznie zebrana widownia miała okazję podziwiać w tym roku pełen energii występ zespołów z Rosji, Hiszpanii, Cypru Północnego, Słowacji oraz Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Centrum Kultury GNR zapewniło posiłki, przygotowane przez KGW z Jugowa i Klub Seniora Iskierki z Ludwikowic Kł. Pyszne ciasta oferowały także panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa.
Festiwal rozpoczął się w środę w noworudzkim ratuszu, w którym gości witał burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński wraz z zastępcą Wójta Gminy Nowa Ruda Pawłem Szafranem, a zakończył się wspaniałym pokazem fajerwerków w niedzielę wieczorem.

* 8. BIEG NA WIELKĄ SOWĘ
W tym roku Bieg na Wielką Sowę pobił kolejny rekord frekwencji – ukończyło go ponad 700 zawodniczek i zawodników z Polski i ze świata: Kenii, Węgier, Czech, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.
Jak co roku, impreza przyciągnęła uczestników piękną trasą poprowadzoną ścieżkami Gór Sowich, bogatymi pakietami startowymi oraz trzema premiami górskimi fundowanymi przez Regattę, Karczmę Pod Sową oraz Szyprówkę. W ramach Biegu zostały rozegrane również Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim oraz Mistrzostwa Polski Lekarzy w Biegu Górskim. Organizatorem Biegu było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich, ale wydarzenie wsparli również: REGATTA Great Outdoors, Nadleśnictwo Jugów, Miasto Pieszyce, XC LIFE, Sonko, Juventur Wałbrzych, Marcco, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Centrum Rekreacji HARENDA oraz BOXMET. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników, w ramach Biegu na Wielką Sowę, po raz drugi zorganizowano biegi dla dzieci – 2. Mini Sowę, w którym uczestniczyło 115 młodych biegaczy, a sponsorem głównym była Kopalnia Surowców Skalnych

* BARTNICA. NOWY ROK SZKOLNY
Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2017/2018, składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia. Niech każdy dzień pracy przynosi zadowolenie, a podejmowane przedsięwzięcia edukacyjne spełniają zakładane oczekiwania. Pracownikom administracji i obsługi życzę sił i wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków zapewniających sprawne funkcjonowanie szkół, a Wszystkim Rodzicom i Opiekunom – cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu swoich dzieci. Wszystkim Uczniom, szczególnie rozpoczynającym przygodę z nauką, życzę realizowania pasji i zainteresowań, zdobywania umiejętności i umacniania przyjaźni. Niech czas spędzony w szkole będzie fascynującą, intelektualną przygodą, wypełnioną twórczą energią, a codzienne zaangażowanie i wysiłek przyniesie Wam wiele satysfakcji. Bądźcie aktywni, ciekawi świata, nie ustawajcie w poszukiwaniach, zadawaniu pytań i rozwijaniu własnych horyzontów.
Nie zapominając o najmłodszych, z okazji zbliżającego się Dnia Przedszkolaka, wszystkim maluchom życzę wspaniałych i nieustających dni zabawy oraz uśmiechu na twarzach. - Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska

Wydania: