Sukcesy zespołu "Waliszowianie"

Autor: 
Danuta Koniuszek
zdj.1.jpg
zdj.2praga2.jpg

W dniach 22-25.06.br. odbył się 51 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, w którym uczestniczyła pani Bronisława Maksylewicz z zespołu „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa Gm. Bystrzyca Kłodzka. Wśród ośmiuset artystów z całej Polski pani Bronisława Maksylewicz zaprezentowała trzy pieśni a’capella:„Nieszczęśliwa wiosna”,„Co mi z tej uciechy”, „Ogrodowa róża”. Były również nagrania tych pieśni dla II Programu Polskiego Radia oraz wywiady dla różnych mediów, także zaproszenie na III Turniej Muzyków Prawdziwych do Filharmonii w Szczecinie. W tym miejscu spotkali się ludowi artyści z różnych regionów kraju, tworząc przepiękny koloryt barw. Dla waliszowian to wielki honor, że ich mieszkanka mogła wystąpić wśród najlepszych śpiewaków polskich. Na kazimierskim rynku prezentowali się najlepsi z najlepszych. Jesteśmy dumni z pani Bronisławy.

W dniach 26-30 czerwca 2017 roku Młodzieżowy Zespół Taneczny „Waliszowianie” z Nowego Waliszowa pod kierownictwem pani Mirosławy Kieloch uczestniczył w VII Międzynarodowym Festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze”.
Młodzi waliszowianie w pięknych strojach ludowych wykonali dwa tańce: poloneza i krakowiaka, zajmując w konkursie drugie miejsce.
Dzięki zaangażowaniu pani burmistrz Bystrzycy Kł.Renaty Surmy, pani dyrektor MGOK Eweliny Walczak, Starostwa Powiatowego, gdzie został złożony wniosek na „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnej” oraz dzięki sponsorom: 1. Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie, 2.Agroturystyka Willa Maria – Maria i Jan Głąba 3. Quattro-Meble - Marzena i Paweł Koniuszek, 4. Bar Waliszowianka – Teresa i Józef Capaja,
5. Dom Gościnny „źródełko” Beata i Mariusz Kasprzak, 6. Kamieniarstwo – Jan Wiśniewski, 7. Radna Rady Miejskiej Danuta Koniuszek – wyjazd na festiwal do Pragi stał się spełnieniem marzeń młodych wykonawców Zespołu „Waliszowianie”.
Zespół „Waliszowianie” serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc
i wsparcie finansowe.

Wydania: