Manipulacje Julity

Autor: 
KKF
wystawa.jpg

Kłodzki Klub Fotograficzny zaprasza na kolejną wystawę, tym razem nie zbiorową, a indywidualną. Od 4 do 27 sierpnia, w galerii sztuki pARTer, w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji będzie można zobaczyć prace autorstwa Julity Pyki, młodej fotografki z Długopola Górnego. Wystawa nosić będzie tytuł „Fotomanipulacje”.
- Lubię ingerować w strukturę obrazu, uplastyczniając go, przetwarzając na różne sposoby techniką animacji i fotomontażu, zarówno klasycznego, jak i cyfrowego. W procesie postprodukcji, jaki stosuję, fotografia zaczyna przypominać grafikę – mówi Pyka, która uczestniczyła już w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, Czechach i Niemczech.
„Fotomanipulacje” to jej pierwsza wystawa indywidualna. Pyka jest świeżo upieczoną absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Końcem czerwca tego roku obroniła dyplom magisterski na kierunku Fotografia i multimedia. Do Kłodzkiego Klubu Fotograficznego przystąpiła około 5 lat temu. W tym roku zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Początek i koniec”, zorganizowanym przez Uniwersytet w Białymstoku.
- Fotografia jest mi bliska od zawsze ze względu na to, że moi krewni interesowali się nią, a na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku mój wujek prowadził nawet zakład fotograficzny w Legnicy. Sama najlepiej czuję się w fotografii portretowej – mówi Pyka. Sierpniowa wystawa będzie oparta na kilku cyklach zdjęć, w tym tych stanowiących prace dyplomowe artystki, licencjacką i magisterską.
- Julita jest jednym z naszych najmłodszych klubowiczów. Wprowadziła do klubowych wystaw powiew czegoś nowego, organizując na wernisażach pokazy i zabawy multimedialne.
Na „Fotomanipulacjach” również nie zabraknie takiego akcentu – zapowiada Przemysław Ziemacki, prezes KKF. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 4 sierpnia, o 17. Wstęp wolny. Wystawie towarzyszyć będzie katalog.

Wydania: