Budowa ronda w Kłodzku

Autor: 
inf. M. Cisakowski
rondo.jpg

Rondo na pl. Władysława Jagiełły, remont ulic Kościuszki i Wojska Polskiego – to inwestycja, która jest realizowana przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku i Gminę Miejską Kłodzko, ponieważ pl. Jagiełły to skrzyżowanie, które należy do powiatu, zaś ul. W. Polskiego to droga gminna. Prace postępują zgodnie z planem. Wykonawca przekonuje, że zostaną one zakończone w terminie, tj. z końcem sierpnia.
Inwestycja jest częścią większej koncepcji. To będzie jedno z pierwszych rond, ponieważ kłopot polega na tym, że przejazd głównym traktem przez Kłodzko jest bardzo utrudniony. Po wybudowaniu obwodnicy, zdaniem naszych inżynierów, część ludzi będzie wjeżdżać od strony Polanicy, a do tego mamy duże obciążenie od strony ul. Noworudzkiej. Sygnalizacja świetlna również powoduje duże korki i jest także niebezpieczna, ponieważ jeżeli skręca się w lewo, to i samochody mają zielone światło i piesi przechodzący przez jezdnię. Powoduje to duże zagrożenie. W sytuacji kiedy jest rondo nie ma możliwości rozpędzania się, jest to dużo bezpieczniejsze dla pieszych i co jest również istotne dla wyjeżdżających z bocznych dróg np. ul. Bohaterów Getta. 
Mamy też projekt na budowę ronda przy ul. Noworudzkiej oraz ul. Dusznickiej i chcemy je w kolejnych latach realizować. Podobnie jak rondo przy skrzyżowaniu z ul. Malczewskiego i pod wiaduktem kolejowym. Liczymy na to, że wtedy się ten ruch jeszcze bardziej upłynni, bo trzeba mieć świadomość, że samochodów nie ubywa – mówi Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. 

Wydania: