Wołodia pod Szczelińcem

Autor: 
inf. M. Matusz
Wołodia.jpg

Zapraszamy na VII Festiwal „Wołodia pod Szczelińcem”, który odbędzie się w dniach 21-22 lipca br. Gościem specjalnym tym razem będzie Nikita Wysocki – syn legendarnego rosyjskiego barda Włodzimierza Wysockiego.
„Wołodia pod Szczelińcem” jest pierwszą, cykliczną imprezą muzyczną
w Polsce poświęconą twórczości znanego barda, poety, aktora XX w. Włodzimierza Wysockiego. Odbywa się od 2011 roku, zawsze u podnóża Szczelińca Wielkiego. Zespoły i soliści, biorący udział w Festiwalu, występują z interpretacją utworów Wysockiego, ale też repertuarem polskich bardów oraz własnymi kompozycjami.
Krótko o tegorocznym wydarzeniu. Festiwal rozpocznie się w piątek w Radkowie (godz. 17:30), w klimatycznym i kameralnym miejscu, jakim jest „Zaułek Kultury”, spotkaniem z Nikitą Wysockim. Spotkaniem poniekąd historycznym, gdyż syn znanego barda rosyjskiego po raz pierwszy weźmie udział w wydarzeniu związanym z osobą ojca. Po nim odbędzie się koncert w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej (godz. 19:30).
Z kolei w sobotę – jak co roku – Festiwal „Wołodia pod Szczelińcem” przenosi się do Parku Podworskiego w uroczo położonym, z widokiem na Broumovskie Steny, Gajowie. Tutaj impreza ma także niezobowiązującą formułę, z siedziskami na trawie, przy ognisku. Ta część rozpocznie się o godz. 16:00 ogłoszeniem wyników konkursu interpretacji pieśni Wysockiego oraz koncertem laureatów. Muzyka będzie grała do późnych godzin wieczornych. W tym dniu usłyszymy: Michała i Judytę Wilgowskich oraz Magdalenę Gąsior, Zmiciera Wajciuszkiewicza z Białorusi, Dmitrija Maklakova z Ukrainy, Jacka Beszczyńskiego, Projekt Vołodia, Orkiestrę Św. Mikołaja. Gościem będzie także Nikita Wysocki.
Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.
ORGANIZATOR: GMINA RADKÓW
WSPÓŁORGANIZATORZY: FUNDACJA PIEŚNIARZE, POWIAT KŁODZKI, CENTRUM POLSKO-ROSYJSKIEGO DIALOGU I POROZUMIENIA
W tym roku impreza jest finansowana z funduszy europejskich.
Więcej informacji o programie, wykonawcach Festiwalu „Wołodia pod Szczelińcem” na: wolodia.pl, FB Festiwal im. W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”, również na www.radkowklodzki.pl, FB Radków – Kraina Gór Stołowych.
Zapraszamy do Gajowa.

Wydania: