W kilku zdaniach - wydarzyło się w Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
d1.jpg
d2.jpg
d3.jpg
d4.jpg
d5.jpg

Olimpiada Przedszkolaków.
W Szczytnej pierwszy weekend czerwcowy minął pod znakiem rodziny. Ciąg imprez rozpoczęła Olimpiada Przedszkolaków z udziałem 8 drużyn ze Szczytnej, Lewina Kłodzkiego, Kłodzka i Chocieszowa. Prawdziwie olimpijska atmosfera sprawiła, że i dzieci, i dorośli bawili się znakomicie. W przerwie sportowych zmagań swoje umiejętności taneczne zaprezentowały najmłodsze przedszkolaki ze Szczytnej. Medale dla około 80 uczestników, pluszowe maskotki i wspólne zdjęcie będą, szczególnie dla dzieci, miłą pamiątką.

Festyn rodzinny.
Już po południu tego dnia teren Centrum Sportu, Rekreacji i Aktywnego Wypoczynku opanowały całe rodziny: Giełda Mamy, pojazdy, o których marzą chłopcy, warsztaty sitodruku Dawida Hadara, wiele atrakcji rekreacyjno-rozrywkowych sprawiło, że na boiskach i obok nich były tłumy. Głównym punktem tej imprezy był jednak Zjazd 10-lecia szczytniańskich dzieci, które w grudniu 2016 r. po raz dziesiąty uczestniczyły w Spotkaniach Mikołajowych maluchów. W sumie na spotkanie zaproszono ponad 700 dzieci, przybyło na nie ponad 300 osób, które rocznikami stanęły pod fotografiami, na których mają od kilku dni do roku. Wykonano również wspólną fotografię i wszyscy otrzymali nowe maskotki misia Benia. Pobito również ubiegłoroczny rekord w puszczaniu baniek mydlanych – to była zabawa!

Wizyta gości z partnerskiego miasta Tegernheim w Niemczech.
Przybyli właściwie z rewizytą, zwiedzali okolicę, brali udział w lokalnych imprezach jako widzowie, ale także jako uczestnicy, m.in. w Zawodach w Tradycyjnym Koszeniu Trawy. Dużym przeżyciem było zwiedzenie przez grupę wystawy „Szczytna dawniej i dziś”, przygotowanej w siedzibie Bractwa Rycerskiego, poświęconej czasom przedwojennym miasta i obecnym zmianom. Były pytania, rozmowy…

Spławikowe Zawody Wędkarkie.
Organizowane są przez Koło PZW „Sudety” i MOK w Szczytnej z myślą o dzieciach. Wzięło w nich udział 17 zawodników, w tym 3 dziewczynki; najmłodszy wędkarz miał 2 lata. Najwięcej szczęścia w wędkowaniu mieli: Wiktor Świętanowski, Wojtek Skowron i Adrian Mastaj.

2. Szczytniański Bieg Liczyrzepy.
O tym, że wzbudził zainteresowanie sporej grupy biegaczy i chodziarzy, niech świadczy fakt, że w sumie wzięło w nim udział 95 pierwszych – dystans biegu 10 km i 23 drugich – dystans 8,5 km. Wśród zawodników – biegaczy byli mieszkańcy całej Polski, dwóch Hiszpanów, Ukrainiec i Czesi; wśród chodziarzy – głównie Polacy, najwięcej ze Szczytnej i jeden Czech. Trasa była podobno trudna, ale ciekawa, pamiątkowe medale – wyjątkowo oryginalne, zainteresowanie duże. Zgodnie z klasyfikacją wg czasów brutto pierwsze miejsca zajęli: 1m. Jilek Krzysztof – Idzików, UKS Bystrzyca Kłodzka, czas 00:37:12 ; 2m. Marcjanek Łukasz – Szczytna, niezrzeszony, czas 00:38:12; 3m. Mocek Tomas – Czechy Ac Pardubice, czas 00:39:12. Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Niekraś Lidia – Kłodzko, czas 00:46:12.
Znany w Szczytnej maratończyk Janusz Ryszard zdobył w tym biegu miejsce 8. z czasem 00:41:35. Organizatorem biegu było Szczytniańskie Stowarzyszenie Równych Szans.

Nowe szcztniańskie inwestycje.
Rozpoczęły się dwie istotne dla miasta inwestycje: budowa garaży dla OSP Szczytna i rozbudowa istniejącego kompleksu – szkoła podstawowa, hala gimnastyczna – w celu stworzenia centrum edukacyjnego w gminie.

Wydania: