Wieści ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
Foto: 
Agnieszka Czapowska-Lewandowska
A1.jpg
A2.jpg
A3.jpg

* ŻONKILE Z „PÓL NADZIEI”
Każdego roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach, przynoszą dla swoich nauczycieli cebulki kwiatów żonkili, które następnie wraz z panią Ewą Ledowską – opiekunem Samorządu Uczniowskiego wysadzają koło szkoły na wyznaczonym skwerku zwanym „Polami Nadziei” i oczekują, by z cebulek wyrosły kwiaty. Kiedy to już nastąpi kwiaty są zrywane i rozprowadzane wśród ludzi „dobrej woli”, którzy za ich nabycie darują dowolne datki, a te zostają przekazane na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Pierwsza taka kwesta w tym roku miała miejsce 9 kwietnia podczas Wielkanocnego Kiermaszu. Udało się rozprowadzić żonkile i zgromadzić kwotę około 700 zł. Wszystkim ofiarodawcom pięknie dziękujemy. Pamiętajmy o tym, że: „Są dwa rodzaje szczęścia: jedno małe- być szczęśliwym, drugie duże – uszczęśliwiać innych.”

* W iście wiosennym klimacie
21 marca, jak nakazuje tradycja, w Szkole Podstawowej w Krosnowicach przywitano Pierwszy Dzień Wiosny.
Najpierw uczniowie wykonywali plakaty przedstawiające fragmenty swojej miejscowości. Te dzieła stworzyły później coś w rodzaju panoramy Krosnowic. Złożone zostały na parkiecie sali gimnastycznej gdzie następnie odbył się pokaz mody “Eko”. Był to drugi taki pokaz, pierwszy podbył się rok temu i cieszył się ogromną popularnością. W tym roku także nie zabrakło pomysłów. Każdy projektant i model otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

* KIERMASZ WIELKANOCNY
9 kwietnia br., po każdej Mszy Św., w krużgankach kościoła parafialnego w Krosnowicach, można było podziwiać stoły z wielkanocnymi ozdobami. Zostały one przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach.
W szkole miały miejsce warsztaty: cekiniarskie, decoupage, robienia palem i ozdób, podczas których wszyscy prężnie pracowali nad tym, żeby stworzyć prawdziwe arcydzieła cieszące oczy i rozbudzające chęci posiadania takich „cudeniek” w swoich domach.
Podczas Kiermaszu sprzedało się prawie wszystko, co zostało wystawione na stołach. Rodzicom, którzy zaangażowali sę w przygotowanie Kiermaszu składamy serdeczne podziękowania.

Wydania: