Największa wystawa stołów wielkanocnych w regionie

Autor: 
inf. Gm.NR
g52.jpg

Tegoroczne, dwudzieste „Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej”, odbyły się w sobotę, 1 kwietnia w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Jubileusz był o tyle ważny, że wystawa stołów powróciła do miejsca, skąd się wywodzi, tj. na ziemię noworudzką.
Wprawdzie pierwsza edycja „Spotkań…” miała miejsce w kłodzkim Ratuszu, ale jak podkreślił Zbigniew Dąbrowski kierownik Biura Powiatowego Zespołu Doradców w Kłodzku, pomysł został zaczerpnięty z odbywających się już wtedy na terenie Gminy Nowa Ruda wielkanocnych wystaw.
Organizatorem cyklu „Spotkań…” jest Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, którego reprezentował dyrektor Marek Tarnacki. Gospodarzami byli Gmina Nowa Ruda oraz Miasto Nowa Ruda, dlatego też obok Dyrektora DODR, wystawę otworzyli wójt Adrianna Mierzejewska i burmistrz Tomasz Kiliński.
„Spotkania…” poprowadziła dobrze wszystkim znana z Radia Wrocław, Małgorzata Majeran Kokott. Radiowa dziennikarka prowadzi w każdą niedzielę audycję „Lista Przebojów Ludowych”.
Gości przywitał śpiewem chór „Kołczanki” z Ludwikowic Kł. Dziękujemy serdecznie Pani Joannie Kołcz za, jak zwykle, profesjonalny występ.
Czesław Kręcichwost, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wręczył Honoracie Kleimann z Woliborza, Janowi Zwolińskiemu i Izabelli Byszewskiej, odznaki „Zasłużony dla Dolnego Śląska”.
W ramach tegorocznych „Spotkań…” odbyły się także konkursy, w tym na najpiękniejszą palmę, pisankę i kartkę wielkanocną. Nagrodę za stół wielkanocny i 2. miejsce za palmę zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Jugowie. Najpiękniejszą palmę, według oceny komisji, zdobyły Panie z KGW w Krajanowie.
Wszystkim uczestnikom, Paniom z naszych Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora i przedstawicielom ZSA w Bożkowie, dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie pięknych, niezwykle pracochłonnych stołów wielkanocnych, z których można czerpać wiele inspiracji.

Wydania: