Dni Otwarte w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie

Autor: 
JKA
dni1.jpg

Już po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla gimnazjalistów i ich rodziców. W dn.21-22.04. odbyło się mnóstwo ciekawych wydarzeń w ramach Dni Otwartych Szkoły. Nasi szanowni goście mieli zapewniony nocleg oraz wyżywienie. Atrakcji było co niemiara!
W piąte przybyłe osoby zostały zakwaterowane w naszym internacie i rozpoczęły się zajęcia. Dzień miał formę gry terenowej, której zasady przedstawiła Mirosława Krukowska. Zebrani uczniowie mieli zbierać punkty na poszczególnych stanowiskach: rozpoznawanie smaków (opieka i prowadzenie Julia Tasz, Katarzyna Korus-Szydło), składanie serwetek (opieka i prowadzenie Sylwia Radaczyńska), łamigłówka matematyczna (opieka i prowadzenie Mirosława Krukowska), rozpoznawanie roślin uprawnych (opieka i prowadzenie Anna Błotnicka, Anna Majcher) i konkurencja bojowa (opieka Stanisław Burzyński). Szkolenie wojskowe prowadzili nasi uczniowie – członkowie Stowarzyszenia FENIKS z Wrocławia – Sebastian Martynowicz, Damian Kotliński i Kacper Karpiel z kl. III mundurowej pod okiem Rafała Krawczyka i Piotra Gogolewskiego – instruktorów Stowarzyszenia. Nad bezpieczeństwem pieczę sprawowali wychowawcy internatu: Halina Gabryś, Jowita Proszek, Arkadiusz Czerniawski, Mirosława Krukowska oraz Marek Krukowski, który przy okazji wykonywał dokumentację fotograficzną.
O godz. 20. minispektakl przygotowała Anetta Kuklis, po czym młodzież udała się na kolację – przygotowano przepyszne potrawy z grilla. Serwował je szef kuchni – kierownik kształcenia praktycznego, Kamil Kud. Po posiłku goście udali się na spoczynek, by po krótkiej drzemce wziąć udział w symulowanym alarmie. Była to zapowiadana wcześniej niespodzianka – nie obyło się bez wybuchów, zmęczenia i emocji, jednakże nasi goście bardzo sobie chwalili noce wyjście.
Rano rozpoczęły się kolejne atrakcje. Dla adeptów sztuk plastycznych odbywały się warsztaty prowadzone przez Małgorzatę Nodzyńską-Wilczek. W kuchni dydaktycznej odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez Katarzynę Korus-Szydło i Sylwię Radaczyńską. W pomoc zaangażowały się nieocenione uczennice: Oliwka Cybulska, Karolina Czul, Ewa Szczepańska, Patrycja Kozicz, Julia Wojtoń, Paulina Antos i Roskana Jarmołowicz. Na sali gimnastycznej Michał Kubat zorganizował zajęcia sportowe. Nie zabrakło też czegoś dla ciała i ducha jednocześnie – warsztaty tańców ludowych przeprowadziła Dorota Pudełko. Na ćwiczenia w rozmnażaniu wegetatywnym roślin metodą sadzonkowania zaprosiła przybyłych Karolina Nowak. Uczniowie wykonywali sadzonki z mięty cytrynowej. Kolejna atrakcja odbywała się na boisku szkolnym – Paula Żakowska prezentowała anatomię konia, ponadto odbył się pokaz jazdy konnej. Równocześnie dla chętnych pokazy sprzętu rolniczego oraz maszyn rolniczych przeprowadził Henryk Kosmaty, a Grzegorz Szydło przeprowadzał jazdy próbne szkolną toyotą. Nie mogło zabraknąć w szkole naszych partnerów – płk Piotr Rupa, dowódca 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka, oddelegował do obsługi laserowej strzelnicy plut. Artura Jaworskiego wraz z jego żołnierzami. Zatem każdy chętny miał okazję poćwiczyć celność (czuwała Joanna Kudryńska-Antonik).
Całość przedsięwzięcia koordynowała Mirosława Krukowska, w czym pomagały uczennice Oliwia Miśkowiec i Weronika Gólcz. W pracę zaangażowanych było wielu nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystkim – nauczycielom, uczniom, pracownikom administracyjnym, rodzicom, partnerom i przyjaciołom szkoły – składamy wielkie podziękowania.

Wydania: